Çipras'tan bir ilk

ÇİPRAS'TAN BİR İLK

Çipras, temasları kapsamında Güney Kıbrıs’ta Türk kanaat önderleri ile görüşecek.

Tarih : 02 Şubat 2015, 12:42
Puan Ver : Çipras'tan Bir İlk(9/10)5


Yunanistan'ın yeni Başbakanı Alexis Çipras ilk yurtdışı resmi ziyaretini Güney Kıbrıs'a yaptı. Çipras, temasları kapsamında Güney Kıbrıs'ta Türk kanaat önderleri ile görüşecek.

Yunanistan'ın yeni Başbakanı Alexis Çipras ilk yurtdışı resmi ziyaretini gerçekleştirmek üzere geldiği Güney Kıbrıs'ın Larnaka Havaalanı'nda Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis tarafından karşılandı. Çipras, temasları kapsamında Güney Kıbrıs'ta Türk kanaat önderleri ile görüşecek. Yunanistan'da yapılan genel seçimlerin ardından çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras ilk yurtdışı resmi ziyaretini Güney Kıbrıs'a gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde Güney Kıbrıs'a gelen Çipras ve heyeti, Larnaka Havalimanı'na Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis tarafından karşılandı. Karşılamada Yunanistan'ın Güney Kıbrıs'taki Büyükelçisi Vasilis Papayoannu da hazır bulundu. Havaalanında Rum Bakan Kasulidis'le kısa bir görüşme yapan Çipras, daha sonra Rum Başkanlık Köşkü'nde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'le görüşmeye geçti.

Resmi temasları kapsamında Türk kanaat önderleri ile de görüşmesi beklenen Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras'a Dışişleri Bakanı Nikos Kocas ve Devlet Bakanı Nikos Pappas eşlik etti.

(İHA)

 


Etiketler: Çipras  Tan  Bir  İlk  Lefkoşa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER