çocuklar bilgisayar başında olmaktan sıkılıyor

ÇOCUKLAR BİLGİSAYAR BAŞINDA OLMAKTAN SIKILIYOR

Bakırköy Marmara Forum’da yer alan Çocuk Şehri Minopolis’te yapılan anket çocukların yarı yıl tatilinde ne yapmak istediklerine cevap aradı.

Tarih : 30 Ocak 2015, 10:12
Puan Ver : Çocuklar Bilgisayar Başında Olmaktan Sıkılıyor(8/10)4


Türkiye'nin en beğenilen çocuk şehri Minopolis'te 130 çocukla yapılan anket, onlara dair bilinen ‘teknoloji bağımlısı' yaklaşımını ortadan kaldırdı. Anket sonucunda çocukların yüzde 85'inin bilgisayar başında olmaktan sıkıldığı ortaya çıktı.

Bakırköy Marmara Forum'da yer alan Çocuk Şehri Minopolis'te yapılan anket çocukların yarı yıl tatilinde ne yapmak istediklerine cevap aradı. Yaşları 7-13 arasında değişen 130 çocukla yapılan ankette, çocukların yüzde 85'i tatili evde geçirmek istemediklerini ifade etti. Yüzde 15 ise evde televizyon izlemeyi ya da bilgisayar başında zaman geçirmeyi ‘iyi bir tatil' olarak değerlendirdi.ANITKABİR'E GİTMEK İSTEYEN DE VAR MESSİ'YLE TANIŞMAK İSTEYEN DE

Ankete katılan çocukların 110'u yeni yerler görmenin ve eğlenmenin en iyi tatil olacağını söyledi. 110 çocuğa göre evde bilgisayar ya da televizyon başında zaman geçirmek iyi bir alternatif değil. Çünkü onlar için bilgisayarda oyun oynamak ve televizyon izlemek sıradan bir aktivite. Ankete verilen ilginç cevaplar yok değil. Tatilde Barcelona'nın yıldız oyuncusu ‘Messi ile tanışmak isterdim' diyenler de var. Çocukların en çok görmek istediği yerler arasında Anıtkabir, Paris Disneyland ve hayvanat bahçeleri yer alıyor.

(İHA)

 


Etiketler: Çocuklar  Bilgisayar  Başında  Olmaktan  Sıkılıyor  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER