çocuklar hem eğlendiler, hem öğrendiler

ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİLER, HEM ÖĞRENDİLER

Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi tarafından yarıyıl tatilinde düzenlenen bilim atölyelerinde çocuklar, bilimin eğlenceli dünyasında keyifli vakit geçirme fırsatı buldular.

Tarih : 06 Şubat 2015, 19:45
Puan Ver : Çocuklar Hem Eğlendiler, Hem Öğrendiler(5/10)1


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi'nin yarıyıl tatilinde çocukların zihinsel ve sosyal gelişimleri için düzenlediği atölyeler son buldu.

Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi tarafından yarıyıl tatilinde düzenlenen bilim atölyelerinde çocuklar, bilimin eğlenceli dünyasında keyifli vakit geçirme fırsatı buldular. Zihni Sihir, Kıvır Katla Kağıtla, Çek Senin de Filmin Olsun ve Kazı Kumu Bul Bunu atölyeleriyle öğrenciler, bir taraftan eğlenirken diğer taraftan yeni bilgiler öğrendiler. Bilim Deney Merkezi'nde yeni kurulan ve çocuklara arkeoloji bilimini tanıtmak amacıyla hazırlanan yeni alanda öğrenciler, bilimsel kazı çalışmalarının nasıl yapıldığı hakkında uygulamalı atölye çalışmaları gerçekleştirdiler. Atölyeye katılan çocuklar, bir arkeologun nasıl çalışması gerektiğini öğrenirken, yaptıkları kazı çalışmalarıyla keşfetmenin heyecanını yaşadılar.

Atölye çalışmalarına katılan çocuklardan Tuana Altıntaş, “Eğlenceli bir çalışma yaptık, kazılar sonrası bulduğumuz parçaları birleştirdik, Çok zevkli çalışmalar yaptık, ileride arkeolog olmak istiyorum” dedi.

Katılan çocuklardan Çağrı Çam “Çok eğlendim, çalışma alanlarımızı belirledik ve bulduğumuz parçaları temizleyerek birleştirdik, arkeolog olmak istiyorum çünkü çok zevkli bir işleri var” şeklinde konuşurken, Barışcan Karataş ise, “Burada amaç kazanmak değil eğlenmekti ve biz arkadaşlarımızla burada çok eğlendik. Gelecek hayatımda bu tür çalışmaları hobi olarak yapmak istiyorum” dedi.

Çocuklara bilimin her yönünü eğlenceli bir o kadar da eğitici şekilde anlatan atölyeler, büyük ilgi gördü.

(İHA)

 


Etiketler: Çocuklar  Hem  Eğlendiler  Hem  Öğrendiler  Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER