cumhurbaşkanı sultanahmet'teki saldırıyı yorumladı

CUMHURBAŞKANI SULTANAHMET'TEKİ SALDIRIYI YORUMLADI

Ankara’da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Temel Bilimleri ve Laboratuvarları binasının açılışı ile Esenboğa Merkez Kampüsü temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a fahri doktora tevdi edildi.

Tarih : 07 Ocak 2015, 12:24
Puan Ver : Cumhurbaşkanı Sultanahmet'teki Saldırıyı Yorumladı(10/10)6


Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sultanahmet'teki saldırıyı değerlendirdi.

Ankara'da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Temel Bilimleri ve Laboratuvarları binasının açılışı ile Esenboğa Merkez Kampüsü temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a fahri doktora tevdi edildi. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, İstanbul Sultanahmet'teki saldırıda şehit olan polis memuruna Allah'tan rahmet, yaralı polise de acil şifalar diledi. Erdoğan, “Acaba bu kadın nasıl bu hale geldi? Kenan kardeşimin ne suçu vardı? Oraya turistlerin gelmesini engellemek için mi yaptı. Dolmabahçe'de de böyle bir saldırı oldu. Ne yapmak istiyorsunuz? Bunu yaparak elinize ne geçecek? Bunları yaprak ideolojilerinizin bu ülkeye egemen olacağını mı düşünüyorsunuz?” diye konuştu.

Erdoğan, paralel yapının üniversitelerdeki vesayetini de bitirmeye kararlı olduklarını kaydederek, 'Bu can bu tende olduğu müddetçe bu yapıyla mücadele devam edecek' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Cumhurbaşkanı  Sultanahmet  Teki  Saldırıyı  Yorumladı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER