cumhurbaşkanı'na hakarete tutuklama

CUMHURBAŞKANI'NA HAKARETE TUTUKLAMA

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde geçen Cuma Günü yapılan Eğitim-Sen’in protesto yürüyüşünde Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddia edilen 20 yaşındaki A. Buğra Aydoğan bu sabah polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Tarih : 17 Şubat 2015, 00:00
Puan Ver : Cumhurbaşkanı'na Hakarete Tutuklama(8/10)4


Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde geçtiğimiz gün yapılan Eğitim-Sen'in protesto yürüyüşünde Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiası ile bu sabah evinde gözaltına alınan Arif Buğra Aydoğan tutuklandı.

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde geçen Cuma Günü yapılan Eğitim-Sen'in protesto yürüyüşünde Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddia edilen 20 yaşındaki A. Buğra Aydoğan bu sabah polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Darıca'nın Osmangazi Mahallesi'nde ikamet ettiği öğrenilen A. Buğra Aydoğan sabah saatlerinde evinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındıktan sonra öğle saatlerinde çıkartıldığı mahkemede tutuklandı. Bu arada Gebze Adliyesi önünde bir çok kişi toplanarak polislerle tartıştı. Bu tartışma sırasında yine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve olay yerindeki polislere hakaret ettiği ileri sürülen ÖDP Darıca İlçe Başkanı Erdem Şimşek de gözaltına alındı.Gebze Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alınan A. Buğra Aydoğan tutuklanırken, gözaltına alınan Erdem Şimşek ile ilgili ise soruşturma başlatıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Cumhurbaşkanı  Na  Hakarete  Tutuklama  Kocaeli  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER