cumhurbaşkanlığı sözcüsü: söz konusu değil

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ: SÖZ KONUSU DEĞİL

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. Kalın, gazetecilerin, YPG ile işbirliği olup olmadığı yönündeki sorusuna, 'Operasyonun selameti açısından müttefiklere bilgi verildi, Suriye’ye de nota iletildi.

Tarih : 23 Şubat 2015, 14:24
Puan Ver : Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: Söz Konusu Değil(6/10)2


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Şah Fırat operasyonunda YPG ile işbirliği yapılıp yapılmadığı konusunda, 'Bahsedilen örgütlerle işbirliği söz konusu değildir' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. Kalın, gazetecilerin, YPG ile işbirliği olup olmadığı yönündeki sorusuna, 'Operasyonun selameti açısından müttefiklere bilgi verildi, Suriye'ye de nota iletildi. Bahsedilen örgütlerle işbirliği söz konusu değildir. Gerek Genelkurmay gerek istihbarat gerekse Dışişleri Bakanlığı o coğrafyayı çok iyi bilir. Hiçbir sorun yaşanması da bu bilgi birikimiyle tamamen alakalıdır' dedi.

Yeni türbenin inşa edileceği yerin YPG kontrolünde olduğunun hatırlatılması üzerine Kalın, 'PYD bizim için bir terör örgütüdür. Bizim Suriye Eşmesi olarak belirlediğimiz yer Türkiye Cumhuriyeti'nin koruması altındadır. Biz şu anda burada bir sorun görmüyoruz. Bu türbe en yakın zamanda tarihi önemine uygun şekilde inşa edilerek Türk askeri tarafından korunmaya devam edilecektir' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Cumhurbaşkanlığı  Sözcüsü  Söz  Konusu  Değil  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER