cumhuriyet gazetesi'ne 'charlie hebdo' tepkisi

CUMHURİYET GAZETESİ'NE 'CHARLİE HEBDO' TEPKİSİ

Hazreti Muhammed’in (s.a.v) karikatürünü yayınlayan ve düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo dergisi, saldırının ardından çıkardığı ilk sayısında bir kez daha Hazreti Muhammed’in (s.a.v) karikatürüne yer verdi.

Tarih : 14 Ocak 2015, 09:45
Puan Ver : Cumhuriyet Gazetesi'ne 'charlie Hebdo' Tepkisi(8/10)4


Fransa'da 12 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ilk sayısını çıkaran Charlie Hebdo dergisinin özel sayısından 4 sayfayı yayınlayacak olan Cumhuriyet Gazetesi'ne tepki gösteren bir grup, gazete önüne pankart bıraktı.

Hazreti Muhammed'in (s.a.v) karikatürünü yayınlayan ve düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo dergisi, saldırının ardından çıkardığı ilk sayısında bir kez daha Hazreti Muhammed'in (s.a.v) karikatürüne yer verdi. Derginin çıkardığı özel sayının 4 sayfalık kısmına bugünkü sayısında yer vereceğini açıklayan Cumhuriyet Gazetesi'ne tepki gösteren bir grup, gece saat 00.15'de Cumhuriyet Gazetesi'nin Çankaya'daki binası önüne geldi. 15 kişilik grup, slogan atarak ellerindeki “Charlie provokasyona devam ediyor” ve “Hem paralel hem kafir kuşağısın, Cumhuriyet sen kimin uşağısın”' yazılı iki dövizi gazetenin bahçe duvarına bıraktı. Güvenlik görevlisinin ihbarı üzerine olay yerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, Güvenlik Şube ve Asayiş ekipleri sevk edildi. Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan ekipler, şahısların tespiti için araştırma başlattı.

(İHA)

 


Etiketler: Cumhuriyet  Gazetesi  Ne    Charlie  Hebdo    Tepkisi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER