cumhuriyet o karikatürü yayınladı mı ?

CUMHURİYET O KARİKATÜRÜ YAYINLADI MI ?

Charlie Hebdo’nun özel sayısının yayın hakkını alan Cumhuriyet Gazetesi, Hazreti Muhammed’in (SAV) karikatürünü yayınlamama kararı aldı.

Tarih : 14 Ocak 2015, 09:18
Puan Ver : Cumhuriyet O Karikatürü Yayınladı Mı ?(7/10)3


Charlie Hebdo'nun özel sayısının yayın hakkını alan Cumhuriyet Gazetesi, Hazreti Muhammed'in (SAV) karikatürünü yayınlamama kararı aldı. Gazete, dergiden 4 sayfalık bir seçkiye yer verdi.

Utku Çakırözer, gazetenin dergiden karikatürlerin bulunduğu 4 sayfalık bir seçkiyle çıktığını açıkladı. Twitter hesabından açıklama yapan Çakırözer, 'Yazarlarını terör saldırısında yitiren Cumhuriyet, Charlie Hebdo katliamının acısını çok iyi anlamaktadır. İfade özgürlüğüne yönelik bu saldırıyı, en şiddetli biçimde kınadık. Dayanışmamızı haber ve yorumlarımızı gösterdik. Bu dayanışmanın parçası olarak Charlie Hebdo'nun özel sayısından 4 sayfalık bir seçkiye bugün gazetemizde yer veriyoruz. Bu seçkiyi hazırlarken yayın ilkelerimiz ışığında toplumların inanç özgürlükleri ve dini hassasiyetlerine özen gösterdik.Cumhuriyet, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ifade özgürlüğünü savunmaya var gücüyle devam edecektir. Yayınladığımız seçkide çok sayıda istişare sonrasında derginin kapak sayfasına yer vermedik' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Cumhuriyet  O  Karikatürü  Yayınladı      İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER