CUMHURİYET'İN PROVOKASYONUNA ÇOK SERT TEPKİ !


CUMHURİYET'İN PROVOKASYONUNA ÇOK SERT TEPKİ !
Tarih : 15 Ocak 2015, 10:03
Puan Ver : Cumhuriyet'in Provokasyonuna Çok Sert Tepki !(10/10)6


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Gazetesinin karikatür provokasyonuna çok sert tepki göstererek, “Hazreti Peygambere hakaret etme alçaklığı ile basın özgürlüğünü yan yana koymayız” dedi.

Brüksel'e hareketi öncesi havalimanında konuşan Başbakan Davutoğlu, Cumhuriyet Gazetesinin karikatür provokasyonuna yönelik sert eleştiriler yöneltti. Davutoğlu, “Basın özgürlüğü, hakaret etme özgürlüğü anlamına gelmez. Alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygambere yönelik hakaret, basın özgürlüğü değildir. İnanmayabilirsiniz, bu sizin tercihiniz ama kimse kimseye hakaret edemezsiniz. Türkiye'de bu anlamda çok büyük hassasiyet var. Bu hassasiyet varken bu karikatürü yayınlamak açık bir tahriktir. Açık bir tahrik niteliği taşıyan bu davranış ‘basın özgürlüğü değil, başka hesaplar mı var' sorusunu akla getirir. Hazreti Peygamberimizi kamyona bindiren paralel çete de bu hakarete sahip çıkarak bunu basın özgürlüğü olarak göstermek istiyor” dedi.

Bu ülkenin Hazreti Peygamber'e olan saygısını tüm dünyanın bildiğini anlatan Başbakan, “Hazreti Peygambere hakaret etme alçaklığı ile basın özgürlüğünü yan yana koymayız” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Cumhuriyet  İn  Provokasyonuna  Çok  Sert  Tepki    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER