davutoğlu osmaniye'de yörük türkmen beyi ilan edildi

DAVUTOĞLU OSMANİYE'DE YÖRÜK TÜRKMEN BEYİ İLAN EDİLDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin’deki programlarının ardından öğleden sonra geldiği Osmaniye’de ilk olarak Hoca Ahmet Yasevi Federasyonu’nun ev sahipliğinde Türkiye genelindeki Yörük Türkmen kuruluşlarının davetlisi olarak Yörük Türkmen Çadırını ziyaret etti.

Tarih : 03 Ocak 2015, 17:18
Puan Ver : Davutoğlu Osmaniye'de Yörük Türkmen Beyi İlan Edildi(6/10)2


Başbakan Ahmat Davutoğlu, partisinin Osmaniye kongresine katılmak üzere geldiği Osmaniye'de Yörük Türkmen Federasyonları tarafından Yörük Türkmen Beyi ilan edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin'deki programlarının ardından öğleden sonra geldiği Osmaniye'de ilk olarak Hoca Ahmet Yasevi Federasyonu'nun ev sahipliğinde Türkiye genelindeki Yörük Türkmen kuruluşlarının davetlisi olarak Yörük Türkmen Çadırını ziyaret etti. Beraberinde Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Adana ve Osmaniye milletvekilleri ve partililerle Yörük Türkmen Çadırını ziyaret eden Başbakan Ahmat Davutoğlu, burada bağdaş kurup bir süre dinlendi, kendisine ikram edilen Türkmen pilavından yedi, ayranından içti. Ziyaretten büyük mutluluk duyan Yörük Türkmen Federasyonu temsilcileri Başbakan Davutoğlu'nu Yörük Türkmen Beyi ilan ettiler.

(İHA)

 


Etiketler: Davutoğlu  Osmaniye  De  Yörük  Türkmen  Beyi  İlan  Edildi  Osmaniye  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER