davutoğlu'ndan hızlı tren müjdesi

DAVUTOĞLU'NDAN HIZLI TREN MÜJDESİ

Başbakan Davutoğlu, beraberindeki bakan ve milletvekilleri ile katıldığı kongrede Afyonkarahisar’da yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren hattı ile ilgili yeni müjdeler verdi.

Tarih : 01 Şubat 2015, 15:09
Puan Ver : Davutoğlu'ndan Hızlı Tren Müjdesi(5/10)1


Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, katıldığı AK Parti Afyonkarahisar 5. Olağan Kongresi'nde Ankara'dan Afyonkarahisar'a, Afyonkarahisar'dan da İzmir'e “İstiklal Treni” yapılacağı müjdesini verdi.

Başbakan Davutoğlu, beraberindeki bakan ve milletvekilleri ile katıldığı kongrede Afyonkarahisar'da yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren hattı ile ilgili yeni müjdeler verdi. Kentin Türkiye'deki diğer şehirler gibi yatırımlardan nasibini aldığını ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Türkiye'nin bu yükselişinden bütün şehirler olduğu gibi Afyonkarahisar'da payını aldı, alacak. Afyon'da 2003'te 55 milyon dolar ihracat vardı, şimdi 357 milyon dolar. Bir Organize Sanayi Bölgemiz var, 8-9 bin kardeşimiz çalışıyor, her yer bereketlendi bereketleniyor. Afyon bir anlamda Anadolu'nun bir anlamda kilididir. Afyon'da var olan, güçlü olan, barınan, Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan, kuzeyi güneye bağlayan bir hat bütün Anadolu'ya hakim olur. Biz Afyon'u onun için stratejik bir nokta olarak seçtik. Şimdi de Ankara-İzmir inşallah hızlı tren hattı Afyon'u merkez bir şehir yapacak. Biz kavşak şehri yapacağız. İnşallah 2017 yılında Ankara'ya hızlı trenle gideceksiniz, en geç 2019 yılında da İzmir'e hızlı trenle gideceksiniz. Buna gelin biz buradan bir ad verelim, şimdi sizinle paylaşıyorum, bunun adı ‘İstiklal Treni' olsun. Ankara'dan Afyon'a, Afyon'dan İzmir'e İstiklal Treni. Ama bakın nasıl İstiklal Treni ise, aynı zamanda da istikbal treni, geleceğimizin bütün yolları Afyon'da buluşacak, Afyon'dan çevreye güzel bir şekilde ulaşacak” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Davutoğlu  Ndan  Hızlı  Tren  Müjdesi  Afyonkarahisar  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER