dbp'liler serbest

DBP'LİLER SERBEST

Akşam saatlerinde Kültür Mahallesinde “Öcalan’a özgürlük” adı altında başlatılan imza kampanyası nedeniyle çalışmalarda bulunan DBP’li Batman Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Akel ve beraberindeki 3 meclis üyesinin de aralarında bulunduğu toplam 9 kişi gözaltına alındı.

Tarih : 06 Ocak 2015, 08:48
Puan Ver : Dbp'liler Serbest(8/10)4


Batman'da gözaltına alınan Belediye Eşbaşkanı Gülistan Akel, 3 meclis üyesi ile birlikte toplam 9 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Akşam saatlerinde Kültür Mahallesinde “Öcalan'a özgürlük” adı altında başlatılan imza kampanyası nedeniyle çalışmalarda bulunan DBP'li Batman Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Akel ve beraberindeki 3 meclis üyesinin de aralarında bulunduğu toplam 9 kişi gözaltına alındı. Akel ve beraberindekiler “Suçu ve suçluyu övme” ve “Örgüt Propagandas Yapmak' suçlamasıyla Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüler.Terörle Mücadele Şubesi'nde ifadeleri alınan Akel ve beraberindekiler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra serbest bırakıldılar.Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde serbest bırakılan DBP'liler adına konuşma yapan Batman Belediye Eş Başkanı Gülistan Akel, “Batman'da geçen hafta HDP'li Eşbaşkanlarımız ve DBP İl Eşbaşkanı arkadaşımız bu şekilde gözaltına alınmışlardı. Meclis üyelerimizle, çalışanlarımızla imza kampanyasına destek veren 100 kişi ile Kültür Mahallesinde çalışmalarımızı yürüttük. Fakat bir ekip tarafından arkadaşlarımız durduruldu ve emniyete ifade vermek için davetli olduğumuz söylendi. Bunun üzerine emniyete götürüldük ve bir gözaltı sürecine tabi tutulduk” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Dbp  Liler  Serbest  Batman  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER