demirtaş'tan tsipras'a kutlama

DEMİRTAŞ'TAN TSİPRAS'A KUTLAMA

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Yunanistan’da seçimi kazanan Alexis Tsipras’ı kutladılar.

Tarih : 26 Ocak 2015, 15:39
Puan Ver : Demirtaş'tan Tsipras'a Kutlama(5/10)1


HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Yunanistan'da seçimi kazanan Alexis Tsipras'ı kutladılar.

HPD'den yapılan açıklamaya göre Demirtaş ve Yüksekdağ'ın mesajı şöyle:

'Sevgili Alexis Tsipras, HDP olarak 25 Ocak'ta yapılan genel seçimlerde elde ettiğiniz tarihsel zafer nedeniyle sizi ve şahsınızda tüm Yunanistan halkını kutluyoruz. Sahiplendiğiniz adalet, eşitlik ve özgürlük ilkelerinin neo-liberal Troyka'nın Yunanistan halkına yaşatmış olduğu baskı cenderesini aşacağına inanıyoruz. Tüm dünyada ezilen halkların eşitliğini ve özgürlüğünü kendisine şiar edinmiş iki kardeş parti olarak, HDP-Syriza dayanışmasını ve stratejik işbirliğini önemsiyor; dünya halklarına küresel kapitalist sistem tarafından dayatılan her türlü baskı ve adaletsizliğin dünyanın her yerinde açığa çıkan özgürlükçü ve eşitlikçi yapılarla kurulacak güçlü ittifaklar ve dayanışmayla bertaraf edileceğine inanıyoruz. Katedeceğiniz yolda başarılar diliyor, yoldaşça duygularla sizleri ve tüm Yunanistan halkını selamlıyoruz.'

(İHA)

 


Etiketler: Demirtaş  Tan  Tsipras  A  Kutlama  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER