denizden gelen cisim paniğe neden oldu

DENİZDEN GELEN CİSİM PANİĞE NEDEN OLDU

Bodrum’un Ortakent Yahşi Mahallesi sahiline vuran ve ilk başta ne olduğu anlaşılamayan bir cisim bir anda beyaz duman çıkarmaya başladı.

Tarih : 26 Ocak 2015, 20:15
Puan Ver : Denizden Gelen Cisim Paniğe Neden Oldu(7/10)3


Bodrum'da sahile vuran cisim duman çıkarmaya başlayınca ekipleri alarma geçirdi.

Bodrum'un Ortakent Yahşi Mahallesi sahiline vuran ve ilk başta ne olduğu anlaşılamayan bir cisim bir anda beyaz duman çıkarmaya başladı. Cismin ne olduğunu anlayamayan vatandaşlar durumu 155'i arayarak polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen Bodrum Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve Terörle Mücadele Büro Ekipleri çevrede önlem alarak vatandaşları bilinmeyen cisimden uzak tuttu. Ekipler bölgeye geldiğinde hala duman çıkaran cismi görünce olası bir duruma istinaden itfaiye ekiplerini bölgeye çağırdı. Cismin denizden gelmesinden polis ekipleri durumu Sahil Güvenlik Komutanlığı'na da bildirdi.

Ekiplerin cismi araştırmasının ardından sahilde paniğe neden olan cismin arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılan ve helikopterlerden atılan işaret fişeği olduğu anlaşıldı. Üzerinde İngilizce yazılar bulunan ve ABD yapımı olduğu tahmin edilen fişeğin nereden atıldığı ve nasıl Bodrum'un Ortakent Yahşi sahiline vurduğu ise bilinmiyor.

Yaklaşık 75 santimetre uzunluğunda olan cismin bir tehlikesinin olmadığını tespit eden ekipler, gerekli işlemleri tamamlayıp cisim ile birlikte bölgeden ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Denizden  Gelen  Cisim  Paniğe  Neden  Oldu  Muğla  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER