deprem sadece istanbul'un meselesi değil

DEPREM SADECE İSTANBUL'UN MESELESİ DEĞİL

İstanbul Aydın Üniversitesi Afet Araştırma Merkezi (AFAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Bulut, son zamanlarda gündemde olan ve Marmara Bölgesi’nde beklenen deprem olasılığının sadece İstanbul merkezli düşünülmesinin çok yanıltıcı olabileceğini belirtti.

Tarih : 05 Ocak 2015, 11:24
Puan Ver : Deprem Sadece İstanbul'un Meselesi Değil(10/10)6


İstanbul Aydın Üniversitesi Afet Araştırma Merkezi (AFAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Bulut, Marmara Bölgesi depremi için yalnızca İstanbul'u ele almanın yanlış olacağını belirtti.

İstanbul Aydın Üniversitesi Afet Araştırma Merkezi (AFAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Bulut, son zamanlarda gündemde olan ve Marmara Bölgesi'nde beklenen deprem olasılığının sadece İstanbul merkezli düşünülmesinin çok yanıltıcı olabileceğini belirtti.

“Kuzey Anadolu Fayı, beklenen depremi Marmara Bölgesi'nden başka bir yerde de üretebilir” diyen Yrd. Doç. Dr. Bulut, “Sadece İstanbul'u ele almak, Bursa'da, Balıkesir'de, Tekirdağ'da ya da Yalova'da yaşayan vatandaşlarımızı, depremin getireceği kötü sonuçlara karşı önlem alma açısından rehavete düşürüp geride bırakabilir. Edremit Körfezi ya da İznik-Mekece segmenti gibi bölgeler uzun süredir biriken enerjiye karşın sessizce bekliyor. Bunlar gibi daha birçok bölge örnek gösterilebilir, bunların tartışılması lazım. Marmara Bölgesi'nde yakın gelecekte deprem olma olasılığı daha geniş alanda ele alınmalıdır. Deprem yalnızca İstanbul'un meselesi değildir” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Deprem  Sadece  İstanbul  Un  Meselesi  Değil  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER