destici 'mekke'nin fethinden çıkarılacak çok ders var'

DESTİCİ 'MEKKE'NİN FETHİNDEN ÇIKARILACAK ÇOK DERS VAR'

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Mekke’nin fethinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tarih : 01 Ocak 2015, 15:54
Puan Ver : Destici 'mekke'nin Fethinden Çıkarılacak Çok Ders Var'(5/10)1


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Mekke'nin fethinden çıkarılacak çok ders olduğunu belirtti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Mekke'nin fethinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Destici mesajında, “Miladi yılın başlangıcı olan 1 Ocak, aynı zamanda Mekke'nin fethinin de yıl dönümüdür. Bu fetih, kendilerini sadece Allah'a adayan ve Allah'a iman ve ibadet ettikleri için yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Efendimiz ve ashabına Allah'ın en büyük lütfüdür. Allah'u Teâlâ'nın kutlu kıldığı ve İslam dininin merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hâkimiyetini ilan etmiştir. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır” ifadelerini kullandı.

Destici, “Mekke'nin fethinden çıkarılacak çok dersler vardır. Bizler de ferdi olarak kalplerimizdeki şirk ve putları kırıp atalım, Allah'la aramızdaki tüm engelleri ortadan kaldıralım.

Önce gönülleri fethedelim, gönlümüzü yeni fetihlere açalım. Yaratıcımız, bizi sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yeni bir yıla kavuşturduğu için şükrümüzü arttırmamız gerekirken, isyan ve inkar bataklığına saplanarak, bozulmuş bir dinin müntesiplerinin arkasından şuursuzca sürüklenip gitmekten sakınalım. Bizim için önemli olan, tarihimizde değer taşıyan geçmişimizi geri plana alarak unutturmak, tarihimizde yeri olmayan değersiz kavramları ön plana çıkarıp, gençliğimize zarar vermek isteyen her fikrin karşısında durup geçmişteki değerlerimiz için mücadele vermeliyiz. Milletimizin her ferdini bu konuda duyarlı ve hassas olmaya davet ediyoruz. İslam için çekilen hiçbir sıkıntının boşa gitmediğini ve Rabbimizin bunun karşılığında Mekke'nin fethini müyesser kıldığı gerçeği kılavuzumuz olsun. Tüm İslam aleminin fetih yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Destici    Mekke  Nin  Fethinden  Çıkarılacak  Çok  Ders  Var    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER