dhkp-c saldırıyı üstlenmedi !

DHKP-C SALDIRIYI ÜSTLENMEDİ !

DHKP-C Sultanahmet’te 1 polisin şehit olduğu, 1 polisin de yaralandığı saldırıya ilişkin bir açıklama yaparak saldırıyı üstlenmediğini bildirdi.

Tarih : 09 Ocak 2015, 20:00
Puan Ver : Dhkp-C Saldırıyı Üstlenmedi !(5/10)1


DHKP-C terör örgütü Sultanahmet'te düzenlenen saldırıyı üstlenmediğini bildiren bir açıklama yaparak, ‘'6 Ocak günü Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'ne yönelik eylem örgütümüze ait değildir'' duyurusunda bulundu.

DHKP-C Sultanahmet'te 1 polisin şehit olduğu, 1 polisin de yaralandığı saldırıya ilişkin bir açıklama yaparak saldırıyı üstlenmediğini bildirdi. Örgüt, daha önce yaptığı açıklamada saldırının kendileri tarafından yapıldığını ve üstlenildiğini belirtmişti.

Daha sonra DHKP-C'ye yakınlığı ile bilinen bir siteden yapılan açıklamada ise saldırı üstlenilmeyerek, ‘'

6 Ocak günü Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'ne yönelik eylem örgütümüze ait değildir. Eyleme yönelik yaptığımız üstlenmeyi bu nedenle geri çekiyoruz. Tüm halkımızdan, taraftarlarımızdan özür dileriz. Tarihimizde böyle hatalar çok istisnadır. Eylem tarzımızı dostumuz kadar düşmanımız da çok iyi bilir. Hata yaptıysak özür dilemesini de biliriz. Hata yaptık; çünkü faşizm koşullarında savaşıyoruz. Biz de eylem hazırlığındayız. Sultanahmet'teki eylemle aynı zamanlara denk gelmiştir. Faşizm koşullarında, eylemin ve savaşçılarımızın güvenliği için aldığımız haberleşmeyi en aza indirme ve diğer önlemler nedeniyle bu hata yaşanmıştır. Düzeltir ve tüm halkımızdan özür dileriz. Düşmanın denetiminden çıkmak için aldığımız tedbirler nedeniyle yaşanan teknik bir sorundan kaynaklı böyle olmuştur'' denildi.

(İHA)

 


Etiketler: Dhkp-C  Saldırıyı  Üstlenmedi    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER