dhkp-c üyesi midilli'de hakim karşısında

DHKP-C ÜYESİ MİDİLLİ'DE HAKİM KARŞISINDA

Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın Hasan Biber’in ve diğer şüphelilerin teslim edilmesi için teşebbüste bulunduğu öğrenildi.

Tarih : 22 Ocak 2015, 15:06
Puan Ver : Dhkp-C Üyesi Midilli'de Hakim Karşısında(7/10)3


AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yönelik lav silahlı ve bombalı saldırıya karıştığı ileri sürülen DHKP-C üyesi Hasan Biber, Yunanistan açıklarında bomba yüklü botla ilgili operasyonda yakalanmasının ardından Midilli'de hakim karşısına çıktı.

Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı'nın Hasan Biber'in ve diğer şüphelilerin teslim edilmesi için teşebbüste bulunduğu öğrenildi. Biber, bu sabah Midilli'de hakim karşısına çıkarıldı. Geniş güvenlik tedbirleri altında arasında görülen davaya, Türkiye'den Avukat Behiç Aşçı katıldı. Duruşmanın ardından deniz yoluyla Balıkesir'in Ayvalık ilçesine dönen Avukat Behiç Aşçı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Midilli'deki duruşmaya ara verildiğini belirterek, “Savcı son mütalaasını verdi. Duruşma haftaya çarşamba günü devam edecek” dedi.

Yunanistan'ın hukuk sisteminin Türk hukuk sisteminden çok farklı olduğunun altını çizen Aşçı, “Bu yüzden şu an itibariyle davanın sonucunu şimdiden kestirebilmek çok zor. Biz de davanın sonucunu merakla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mahkemede 4 şahidin dinlendiğini kaydeden Aşçı, “Bu tanıklar farklı yollarla Türkiye'ye döndü, ben deniz ve karayolunu tercih ettim” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Dhkp-C  Üyesi  Midilli  De  Hakim  Karşısında  Balıkesir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER