dilenmek için bu kılığa girdi

DİLENMEK İÇİN BU KILIĞA GİRDİ

Kepez ilçesi Yeni Hal Kavşağı’nda dilencilik yapıldığı ihbarını alan İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amirliğine bağlı dilenci timleri, harekete geçti.

Tarih : 15 Ocak 2015, 10:33
Puan Ver : Dilenmek İçin Bu Kılığa Girdi(5/10)1


Antalya'da kadın kılığında tekerlekli sandalye ile trafikte dilencilik yapan bir kişi, polis tarafından yakalandı.

Kepez ilçesi Yeni Hal Kavşağı'nda dilencilik yapıldığı ihbarını alan İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amirliğine bağlı dilenci timleri, harekete geçti. Kavşağa gelen ekipler, tekerlekli sandalyede oturan ve onu ittiren iki kadını tespit etti. Şahısların ilk önce normal vatandaş olduğunu düşünen ekipler, incelemelerinde tekerlekli sandalyede oturan kişinin 28 yaşındaki Cumali K. olduğunu belirledi. Kadın kılığına giren oğlunu dilendirme rolünü üstlenen anne Meryem K.(62) ise olayı gülerek karşıladı.

Başörtüsü takıp şalvar giyen Cumali K.'ın ifadesinde vatandaşların sakat kadınlara daha çok para verdiklerini ve bu nedenle kadın kılığına girmeyi planladıklarını söylediği öğrenildi. Anne oğlun bu şekilde yaklaşık 5-6 aydır dilendiklerini ve haklarında bir çok kez işlem yapıldığı belirtildi. Üzerilerinde yaklaşık 100 TL çıkan, anne oğul bir kez daha işlem yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

(İHA)

 


Etiketler: Dilenmek  İçin  Bu  Kılığa  Girdi  Antalya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER