diyaliz hastasının 6 saatlik kar çilesi

DİYALİZ HASTASININ 6 SAATLİK KAR ÇİLESİ

Kar yağışı sonrası ulaşıma kapanan yerleşim yerlerinden Çankırı’nı Kurşunlu İlçesi Sünürlü köyünde 2 diyaliz hastasını hastaneye ulaşamayacakları ihbarını alan ekipler 19 kilometre uzaklıktaki Sünürlü Köyü’ne ulaşmak için yola koyuldu.

Tarih : 07 Ocak 2015, 18:33
Puan Ver : Diyaliz Hastasının 6 Saatlik Kar Çilesi(6/10)2


Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde kar yağışı nedeniyle yolları kapanan köyde mahsur kalan 2 diyaliz hastası, İl Özel İdaresi ekiplerinin 6 saatlik çalışması sonucu hastaneye ulaştırıldı.

Kar yağışı sonrası ulaşıma kapanan yerleşim yerlerinden Çankırı'nı Kurşunlu İlçesi Sünürlü köyünde 2 diyaliz hastasını hastaneye ulaşamayacakları ihbarını alan ekipler 19 kilometre uzaklıktaki Sünürlü Köyü'ne ulaşmak için yola koyuldu. Kar nedeniyle yol güzergahının kaybolduğu alanda zorlu bir çalışma başlatan ekipler, 6 saat süren çalışmanın ardından sağlık ekipleriyle birlikte hastaların bulunduğu Sünürlü köyüne ulaştı. Ekipler diyaliz hastalarını hastaneye ulaştırırken, hasta ve hasta yakınları memnuniyetlerini dile getirdiler.

İl Özel İdaresi Kurşunlu Şefi Recep Tatlıpınar, yazın yolda yaptıkları çalışmalar nedeniyle güzergahı iyi bildiklerini ve yol kenarlarındaki çalılıkları hesaplayarak yola çıktıklarını anlattı. Tatpınar, ekiplerin çalışmalar esnasında zaman zaman çeşitli sıkıntılar yaşadığına dikkat çekti.

Doktor Ömer Naci Komşu ise diyaliz hastalarının tedavilerinin hayati önem taşıdığına vurgu yaparak, 'Bu hastalarımızın en kısa zamanda buraya ulaştırılmaları gerekiyordu. Bu yüzden de 6 saat süren yoğun çalışmalar neticesinde hastalarımız sağ salim hastanemize ulaştı. Artık bu hastalarımızı biz misafir edeceğiz ve köylerine göndermeyeceğiz' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Diyaliz  Hastasının  6  Saatlik  Kar  Çilesi  Çankırı  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER