diyarbakır'dan resmen aday dayı

DİYARBAKIR'DAN RESMEN ADAY DAYI

AK Parti Diyarbakır aday adayı Nizamettin Ekinci, beraberindeki heyet ile birlikte, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar’ı ziyaret etti.

Tarih : 17 Şubat 2015, 17:06
Puan Ver : Diyarbakır'dan Resmen Aday Dayı(8/10)4


AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Nizamettin Ekinci, partisinin Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar'ı ziyaret ettikten sonra, resmi başvurusunu yaptı.

AK Parti Diyarbakır aday adayı Nizamettin Ekinci, beraberindeki heyet ile birlikte, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından aday adaylığı için resmi başvuruda bulunduğunu açıklayan Ekinci, yeni Türkiye'nin lokomotif gücü olan veya olması muhtemel Diyarbakır'ın milletvekilliği adaylığı için geldiğini söyledi. Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda 20 yıldır bürokratlık yaptığını ve edindiği bilgi, birikim ve deneyimleri Diyarbakır'ın hizmetine sunmak için aday olduğunu anlatan Ekinci, “Her ferdin korunması gerektiğini ve yaşatılacak olan hak ile özgürlükleri koruyacak ve idame ettirecek anayasaya destek vermek için buradayız. Türkiye'nin demokratikleşmesinin ana merkezlerinden biri olan Diyarbakır'dan katkı sağlamak amacındayız. Sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile birlikte bir sinerji sağlamak için geldik. Çalışmalarımıza da başladık” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Diyarbakır  Dan  Resmen  Aday  Dayı  Diyarbakır  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER