DOĞAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU


DOĞAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Tarih : 18 Şubat 2015, 16:45
Puan Ver : Doğan Hakkında Suç Duyurusu(8/10)4


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu İl Teşkilatı, Mersin'in Tarsus ilçesinde yakılarak öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın vefatının artından attığı tweet ile gündeme gelen Nihat Doğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

MHP Bolu il ve İlçe teşkilatları, Bolu Ülkü Ocakları Üyeleri, Bolu Adliyesi önünde düzenledikleri ortak basın açıklamasının ardından Nihat Doğan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, “Suça teşvik, kişinin hatırasına hakaret, ölüye hakaret ve devletin egemenlik alametlerine ve organlarının saygınlığına karşı suçlar başlıkları altında devletin kurum ve organlarına hakaret, Nihat Doğan'ın cezalandırılmasını ve adaletin hakkı bulmasını talep ederiz” denildi.

Ortak yapılan basın açıklamasını okuyan Bolu Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Caner Üsküp, “Bugün burada kendisine her sanatçıyım diyenin insanlık dışı düşüncelerini, hakaret dolu ağızlarından öyle her istediğine saçmalamayacağını göstermiş olmak için bulunuyoruz. Hiçbir din, hiçbir inanış, hiçbir sistem gencecik bir fidanın yaşadığı bu acıyı ve vahşeti meşru kılamazken, kendisini koyun sevdalısı olarak lanse eden bu zat, akla, mantığa ve insanlığa sığmayacak yakıştırmalarda bu vahşeti meşru kılmaya çalışmış, merhumeye, acılı ailesine, sevenlerine ve bütün insanlığa saygısızlık etmiştir. Kendisinden temennimiz insanlarımızdan ve hayvanlarımızdan elini ve dilini bir an evvel çekmesidir. Bu konuyla ilgili Bolu MHP İl Yönetimi, Merkez İlçe Yönetimi ve Bolu Ülkü Ocakları olarak suç duyurusu dilekçelerimizi iletmeye geldik. Temennimiz adalet mekanizmasının ivedilikle faaliyete geçmesidir. Son olarak sizlere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözlerini hatırlatmak istiyorum 'Efendiler, sorgulamayan insan cahildir. Sorgulatmayan ise zalim'. Ülkücü camia olarak bizler dün olduğu gibi bugünde cahilliğin ve zalimliğin karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Doğan  Hakkında  Suç  Duyurusu  Bolu  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER