Doğu Perinçek'ten dava sonrası ilk açıklama

DOĞU PERİNÇEK'TEN DAVA SONRASI İLK AÇIKLAMA

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı yoktur’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile bugün AİHM’de görülen dava çıkışında açıklamalarda bulundu.

Tarih : 28 Ocak 2015, 15:12
Puan Ver : Doğu Perinçek'ten Dava Sonrası İlk Açıklama(8/10)4


'Ermeni soykırımı yalandır' dediği için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde yargılanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Bu olay, Türk milletini birleştirdi” dedi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in ‘Ermeni soykırımı yoktur' dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile bugün AİHM'de görülen dava çıkışında açıklamalarda bulundu. Bu olayın Türk milletini birleştirdiğini kaydeden Perinçek, “Bu olay Türk milletini birleştirdi. Türkiye'nin bütün milli güçlerini birleştirdi. Burada Deniz Baykal'ı, Gülsün Bilgehan Toker'i, Süheyl Batum'u, hükümetin temsilcileri sayın Masum Türker, Yaşar Okuyan hepimiz beraberiz. Bu olay bütün Türk milletini birleştirdi. Yeniden Türkiye başı dik yaşamak için, bağımsız yaşamak için, kardeşçe, özgürce yaşamak için birleşiyor. Buna katkınız için size yürekten teşekkürler, saygılar ve sevgiler. Bu beraberlik Türkiye'nin önünü açacak, ufkunu açacak. Hepinize sevgiler, saygılar” dedi.

Doğu Perinçek'in açıklamaları sırasında sık sık “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları atıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Doğu  Perinçek  Ten  Dava  Sonrası  İlk  Açıklama  Seçiniz  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER