down sendromlu çocuk lösemiye yakalandı

DOWN SENDROMLU ÇOCUK LÖSEMİYE YAKALANDI

Down sendromlu olarak dünyaya gelen Emirhan Gürgen’e, 8 yaşına geldiğinde lösemi (kan kanseri) teşhisi konuldu.

Tarih : 09 Ocak 2015, 09:57
Puan Ver : Down Sendromlu Çocuk Lösemiye Yakalandı(7/10)3


Eskişehir'de tedavi gören 8 yaşındaki Down sendromlu çocuk, yakalandığı lösemi hastalığını yenmek için yetkililerden yardım bekliyor.

Down sendromlu olarak dünyaya gelen Emirhan Gürgen'e, 8 yaşına geldiğinde lösemi (kan kanseri) teşhisi konuldu. Emirhan'ın annesi Nimet Atılgan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Bölümü'nde tedavisine devam edilen oğlu için kan bulmakta zorluk çekiyor. Öte yandan kemoterapi tedavisi de gören küçük çocuğun ilaç maliyeti annesini zorluyor. Eşinden seneler önce ayrıldığını ve oğlunu tek başına büyüttüğünü ifade eden annenin tek geliri ise oğlunu baktığı için devletten aldığı engelli bakım maaşı.

Oğlunun kan grubunun A Rh Pozitif olduğunu belirten anne Nimet Atılgan, yetkililerden maddi ve manevi yardım bekliyor. Özellikle kan grubu uyanların, kan bağışında bulunmalarını isteyen anne Atılgan, “Teşhis daha yeni konuldu. Kan kanseri hastalığına yakalandı benim oğlum. Kemoterapi veriliyor şu anda yavaş yavaş. Yani kan değerleri düşüyor. Bakıma muhtaç bir çocuk, engelli bir çocuk. Bağışıklığı olmadığı için bu hastalığı kaptı. hastalık çok sinsi bir hastalık. Her an gelebilecek bir hastalık. Yani bu hastalığa bir önlem alınması gerekiyor, İnsanların buna duyarlı olması gerekiyor. Daha bu hastalığı kapmadan önce bir şeyler yapılması gerekiyor, işlemler yapılması gerekiyor. Devletimiz de buna duyarlı olsun. Herkesin bu konuya el uzatmasını istiyorum. Engelli annesiyim ben. Çok sorunlar atlattım. Hala da atlatmaktayım. İnanın ki benim için çok zor günler. Bunları da anlatmak çok zor bir durum. Gerçekten anlatacak bir şey bulamıyorum. Artık takdiri Allah'a kalmış bir şey” dedi.“YETKİLİLER SESİMİ DUYSUN, BİZE YARDIM ETSİN'

Tedavinin uzun süre sonra sonuç vereceğini belirten Nimet Atılgan, yetkililere şu şekilde seslendi:

“Uzun bir tedavinin sonuç vereceğini söylüyorlar. Bir sene olabilir, altı ay olabilir. Bu uzun tedavinin sonuçları ağır olabilir, her an her şey için hazırlıklı olun dediler. Her zaman kan lazım olabiliyor. Sonra yurt dışından gelebilecek ilaçları varmış. Bunları biz karşılayamıyoruz. Zaten maddi durumum buna uygun değil, evim kira. Bir oğlumu da anneme bıraktım, orada kaldı. Perişan durumdayım. Yetkililerden yardım istiyorum. Bu konuya duyarlı olsunlar, sesimi duysunlar. Engelli annelerine el uzatsınlar. Gerekenler yapılsın. Ben maddi ve manevi yardım bekliyorum. Ben insanlarımızın duyarlı olduğuna inanıyorum. Bana yardım edeceklerini biliyorum. Kan yardımı bekliyorum. Allah razı olsun bu durumu duyan yardım için geliyor. Doktorlarımız da ellerinden geleni yapıyorlar. Oğlum aynı zamanda Down sendromlu. Kan grubu ise A Rh Pozitif. Bu gruptaki kana ve beyaz kana ihtiyacımız var. Ağır bir ilaç döneminden geçecek, ilaçlara ihtiyacımız var. Şu anda hayati tehlike taşıyor. Ben yetkililerden yardım bekliyorum. Bu sadece benim başıma gelecek bir şey değil. İnsanlar duyarlı olsunlar.”

(İHA)

 


Etiketler: Down  Sendromlu  Çocuk  Lösemiye  Yakalandı  Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER