dünya basını urfa'da yatıp kalkıyor

DÜNYA BASINI URFA'DA YATIP KALKIYOR

IŞİD terör örgütü, Japon gazeteci Kenji Goto’nun karşılığında, Ürdün’de tutuklu bulunan Sacide El Reşavi’nin serbest bırakılmasını istemiş ve bu takasın gerçekleşmesi halinde Japon gazetecinin Akçakale Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye teslim edileceği ifade edilmişti.

Tarih : 30 Ocak 2015, 12:24
Puan Ver : Dünya Basını Urfa'da Yatıp Kalkıyor(9/10)5


IŞİD'in elindeki Japon rehinenin Şanlıurfa'da bulunan Akçakale Sınır Kapısı'ndan geçme ihtimaline karşın dünya basınının bölgede bekleyişi sürüyor.

IŞİD terör örgütü, Japon gazeteci Kenji Goto'nun karşılığında, Ürdün'de tutuklu bulunan Sacide El Reşavi'nin serbest bırakılmasını istemiş ve bu takasın gerçekleşmesi halinde Japon gazetecinin Akçakale Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye teslim edileceği ifade edilmişti. Bu haber üzerine, dünya basını üç gündür Akçakale'yi mesken tuttu. IŞİD terör örgütünün rehin aldığı Japon gazeteci Kenji Goto'nun serbest bırakılacağı ve geçişinin Akçakale'den olacağı ihtimali üzerine, bölgede bekleyiş devam ediyor. İki gündür gece geç saatlere kadar Akçakale Sınır Kapısı'da bekleyen basın mensupları, bugün de sabahın erken saatlerinde ilçeye geldi. Medya mensupları, bu geceyi de Akçakale'de geçirmeyi düşünüyor.Çok sayıda yerli ve yabancı gazeteci, sınırda Japon meslektaşlarının serbest bırakılmasını beklerken, basın mensupları dün geceyi Şanlıurfa il merkezinde geçirdi.

(İHA)

 


Etiketler: Dünya  Basını  Urfa  Da  Yatıp  Kalkıyor  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER