EDİRNE'DE SON DURUM


EDİRNE'DE SON DURUM
Tarih : 04 Şubat 2015, 11:12
Puan Ver : Edirne'de Son Durum(8/10)4


Edirne'de yaşanan sel felaketinin üçüncü gününde Meriç ve Tunca Nehirleri'nin su debileri azalmaya başladı. Üç gündür sel esareti yaşayan Karaağaç Mahallesi'nden de sel suları çekiliyor ancak kara ulaşımı halen yapılamıyor.

Bulgaristan'da baraj kapaklarının açmasının ardından üç gündür selle mücadele eden Edirne'de sular çekilmeye başladı. DSİ 11. Bölge Müdürlüğü resmi sitesinde yayınlanan rakamlara göre Meriç Nehri'nin saat 10.00 ölçümlerine su debisi bin 576 metreküp/saniye, Tunca Nehri'nin su debisi ise 245 metreküp/saniye olarak ölçüldü.KARAAĞAÇ MAHALLESİ'NDEN SEL SULARI ÇEKİLMEYE BAŞLADI

Kentte yaşanan sel ve su taşkınlarından en çok etkilenen bölgelerin başında ise Karaaağaç Mahallesi geliyor. Mahallede yaşayan yaklaşık 5 bin vatandaş, üç gündür sel esaretiyle mücadele ediyor. Mahallenin kent merkeziyle ulaşımı sağlayan Lozan Caddesinde, bu sabah itibariyle sel suları gözle görünür şekilde azalmaya başladı.

Sabah erken saatlerde evlerinden çıkarak, araç ve bisikletleriyle taşkın sahasını kontrole gelen Karaağaçlılar, sel sularının azalmaya başlamasının kendileri için çok sevindirici bir haber olduğunu söyledi. Lozan Caddesi'ndeki bozukluklar ve çukurlardan dolayı endişe eden mahalle halkı, bir an önce karayolunun ulaşıma açılarak kent merkeziyle bağlantılarının sağlanmasını umut ettiklerini kaydetti.

Öte yandan, Lozan Caddesi'nde suların azalmasıyla birlikte DSİ ve askeri birliklere ait araçların cadde de geçiş için kontrol yaptıkları ancak güvenlik riskinin devam ettiği öğrenildi. Ayrıca askeri helikopterlerle hava ulaşım ve aktarmalar bugün için henüz başlamış durumda değil.

(İHA)

 


Etiketler: Edirne  De  Son  Durum  Edirne  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER