ekmek almaya diye çıkmıştı !

EKMEK ALMAYA DİYE ÇIKMIŞTI !

Edinilen bilgiye göre, Selçuk ilçesinde 14 Mayıs Mahallesinde yaşayan 16 yaşındaki Hande Gider, 24 Ocak tarihinde bakkala ekmek almak için evden çıktı.

Tarih : 20 Şubat 2015, 13:24
Puan Ver : Ekmek Almaya Diye Çıkmıştı !(6/10)2


İzmir'in Selçuk ilçesinde, bakkala ekmek almaya giden 16 yaşındaki Hande Gider'den bir aydır haber alınamıyor. Acılı baba Ali Gider, kızının kaçırıldığını iddia ederek, hayatından endişe duyduklarını söyledi.

Edinilen bilgiye göre, Selçuk ilçesinde 14 Mayıs Mahallesinde yaşayan 16 yaşındaki Hande Gider, 24 Ocak tarihinde bakkala ekmek almak için evden çıktı. Aradan saatler geçmesine rağmen eve dönmeyen Hande Gider'in ailesi, kızını bulmak için harekete geçerek durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, 16 yaşındaki kız için geniş çaplı bir arama başlatırken, ekipler, Hande Gider'in izine yaklaşık bir aydır rastlayamadı.'KIZIM TEHDİT EDİLDİ'

Hande Gider'in babası Ali Gider, kızının hayatından endişe duyduğunu ve kızını gören kişilerin en yakın emniyet görevlilerine bildirmelerini istedi. Acılı baba, kızını yaklaşık 4 ay önce S.A.(23) isimli bir şahsın tehdit ettiğini iddia ederek, 'Selçuk pazarında kızımın önüne çıkan S.A., kızıma önce 'elimde görüntüler var, bu görüntüleri babana ve sosyal paylaşım sitelerine vereceğim' şeklinde tehditte bulunmuş. Bu tehditlerini de kızımın yanında bulunan arkadaşları duymuş. Sonra kızım 4 ay önce evi terk etti. Biz de ilgili yerlere gerekli şikayetimizi yaptık. Yapılan araştırmalar sonucu kızım Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu ve bize teslim edildi. İlgili dava süreci devam ederken kızım 24 Ocak'ta tekrar evi terk etti. Biz, emniyet yetkilileri ve jandarmaya şikayette bulunduk. Jandarma, Aydın Kuyucak'ta oturan S.A'nın evinde arama yaptı; ancak kızım orada yoktu. Aradan birkaç gün geçtikten sonra o bölgede oturan bazı görgü tanıklarının iddiasına göre kızım ve S.A yaklaşık bir hafta dayısının evinde kalmışlar ve oradan ayrılmışlar' diye konuştu.'KIZINA HOCA NİKAHI YAPALIM'

16 yaşındaki kızını S.A.'nın kaçırdığını iddia eden baba Ali Gider, sözlerini şöyle sürdürdü:

'S.A. adlı şahıs kızım kaybolduktan yaklaşık 10 gün sonra beni bilinmeyen bir numaradan aradı. Bana ‘kızın benimle birlikte, seninle anlaşalım. Kızına hoca nikahı yapalım' dedi. Ben de kızımla görüşmek istediğimi söyledim ama beni kızımla görüştürmedi. Kızımın sesini dahi duymadım. Bunun üzerine bana kızımı iki yıl saklayacağını daha sonra ortaya çıkacaklarını söyledi. Yaşanan tüm bu konuları ilgili emniyet ve jandarma görevlilerine sundum.”

(İHA)

 


Etiketler: Ekmek  Almaya  Diye  Çıkmıştı    İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER