emir sarıgül'ün koltuğuna oturan isim konuştu

EMİR SARIGÜL'ÜN KOLTUĞUNA OTURAN İSİM KONUŞTU

Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Uğur Erhan Dinçer, Şişli Belediyesi’ndeki tartışmalı sürecin ardından istifa eden başkan yardımcısı Emir Sarıgül’den boşalan koltuğa getirilmesine ilişkin, üzerinde toplumsal baskı hissetmediğini belirtti.

Tarih : 03 Ocak 2015, 16:27
Puan Ver : Emir Sarıgül'ün Koltuğuna Oturan İsim Konuştu(8/10)4


Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Uğur Erhan Dinçer, Şişli Belediyesi'ndeki tartışmalı sürecin ardından istifa eden başkan yardımcısı Emir Sarıgül'den boşalan koltuğa getirilmesine ilişkin, üzerinde toplumsal baskı hissetmediğini belirtti.

Şişli Belediyesi'ndeki tartışmalı sürecin ardından istifa eden başkan yardımcısı Emir Sarıgül'den boşalan koltuğa getirilen Ankara Barosu avukatlarından Uğur Erhan Dinçer, CHP İstanbul İl Başkanlığı'na getirilen Murat Karayalçı'ın Ankaralı partililerle vedalaşma etkinliğinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesini bekleyip beklemediğinin sorulması üzerine Dinçer, “Eski bir siyasimizin bir söylemi var bu konuda. Biz göreve talip olmadık. Görev olduğu söylendi. Bize bu görevi başarmak için görev verildi. Yerine getireceğiz diye yola çıktık. Başkan beyin teveccühü oldu diyelim” karşılığını verdi.“BİRLİK, BERABERLİK İÇİNDE BİR ÇALIŞMAYI YAPMAK ÜZERE YOLA ÇIKACAĞIZ'

Dinçer, Şişli Belediyesi'ndeki tartışmalar ve yargıya taşınan süreç ile ilgili şunları kaydetti:

“Yargıya taşınan süreçle ilgili olarak, yargıya intikal etmiş olması nedeniyle herhangi bir yorum yapmam zaten söz konusu değil ama temennimiz şudur; biz burada birlik, beraberlik içinde bir çalışmayı yapmak üzere yola çıkacağız. Yola çıkış gayemiz bu. Bundan sonra biz Şişli'de projelerimizle, sosyal sorumluluk projelerimizle önde ve gündemde olmak istiyoruz. Şişli halkına kamu hizmet bilinci içinde yapacağımız görevimizin gereklerini yerine getirmenin mutluluğunu taşırsak, biz bundan sonra daha amacımıza ulaşmış olarak hissedeceğiz. Böyle anılmak istiyoruz.”“TOPLUMSAL BASKI OLARAK BAKMIYORUM”

Uğur Erhan Dinçer, “Üzerinizde baskı hissediyor musunuz, toplumsal baskı” sorusuna ise “Toplumsal baskı olarak bakmıyorum. Neticede Emir Bey daha önceden belediyede görev yapmış, hizmetleri olmuş bir arkadaşımız. Görevlerindeki başarılarından dolayı öncelikle kendisine tabi teşekkür edeceğiz. Bu yaşananlar ve yaşandığı söylenen ve yargıya intikal eden konular bakımından bir değerlendirme yapmamız yerinde olmaz, uygun olmaz. Bunları bırakıp hizmette neler yapabiliriz, Şişli halkı için neleri gündeme getirebiliriz bunlara bakmak istiyoruz. bunları tartışmak istiyoruz biz” yanıtını verdi.“HUKUKÇU OLMAM SEBEBİYLE HİZMETİMİN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”

Genel Merkez ile bir temasının olup olmadığının ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Belediyecilik konusunda tecrübeli bir arkadaşı orada göreceğiz” şeklindeki açıklamasının sorulması üzerine Dİnçer, “Hukukçu olmam sebebiyle hizmetimin gereklerini yerine getireceğimi düşünüyorum. Hukuk bilgimi ve bugüne kadar olan hayat tecrübemi aktaracağımı düşünüyorum. Umarım başarılı olurum” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Emir  Sarıgül  Ün  Koltuğuna  Oturan  İsim  Konuştu  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER