'en güzel sergi'nin açılışına kar engeli

'EN GÜZEL SERGİ'NİN AÇILIŞINA KAR ENGELİ

Türkiye’nin ilk ve tek Türk İslam Eserleri sanat galerisi Kumbaracı4’ün tertip ettiği ‘En Güzel 99 İsim 99 Yazı’ sergisinin bugün yapılması planlanan açılışı, İstanbul’daki yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle ertelendi.

Tarih : 18 Şubat 2015, 12:51
Puan Ver : 'en Güzel Sergi'nin Açılışına Kar Engeli(6/10)2


Kumbaracı4'ün düzenlediği ‘En Güzel 99 İsim 99 Yazı' sergisinin açılışı, İstanbul'daki yoğun kar yağışı dolayısıyla ertelendi. Sergi, 20 Şubat Cumartesi günü kapılarını açacak.

Türkiye'nin ilk ve tek Türk İslam Eserleri sanat galerisi Kumbaracı4'ün tertip ettiği ‘En Güzel 99 İsim 99 Yazı' sergisinin bugün yapılması planlanan açılışı, İstanbul'daki yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle ertelendi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kumbaracı4 ortaklarından Erhan Geyik, “Değerli Hattat Mustafa Cemil Efe'nin eserlerinden oluşan Esma'ül Hüsna sergimizin bugünkü açılışı, maalesef İstanbul'daki yoğun kar yağışı nedeniyle ertelendi. Sergimiz 20 Şubat Cumartesi günü saat 15.00'te kapılarını açacak. İsimlerin en güzellerinin, yazıların en güzeli hüsnü hat ile kaleme alındığı büyük ve çok özel bir tezhip ekibinin süslediği eserlerimiz, geleneksel sanatlarımızı severlerle buluşacak inşallah” dedi.

(İHA)

 


Etiketler:   En  Güzel  Sergi  Nin  Açılışına  Kar  Engeli  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER