ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NU ALNINDAN ÖPEN ÇOCUĞUN ACI HİKAYESİ


ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NU ALNINDAN ÖPEN ÇOCUĞUN ACI HİKAYESİ
Tarih : 08 Ocak 2015, 16:39
Puan Ver : Erdoğan Ve Davutoğlu'nu Alnından Öpen Çocuğun Acı Hikayesi(9/10)5


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu alnından öpen Suriyeli minik Rua Elyusuf'un, annesinin ölümüne şahit olduğu öğrenildi.

2 yıldır Malatya Beydağı Mülteci Kampı'nda (MABEK) yaşayan 10 yaşındaki Rua Elyusuf'un hikayesi yürekleri burktu. 4 kardeş olan Rua'nın, annesini bir bombalı saldırıda kaybettiği öğrenildi. Rua'nın babası ise Suriye ordusuna karşı savaşan Mücaitler'e katıldı. Rua, 4 kardeşi ile birlikte Suriye'nin Şam kentinde bir apartmana saklanarak günlerce yardım bekledi. Babannesi Hadice Musa'nın yetkililere seslenerek 4 torununun Suriye'de olduğunu söylemesi üzerine, Rua ve kardeşleri Türkiye'ye getirildi. Malatya Vali Yardımcısı Latif Memiş, Türkmen meclisi ile görüşerek çocukların yerini tespit etti. Amcası tarafından sınıra getirilen 4 çocuk MABEK'e alındı. 2 yıldır kampta kalan Rua, okuyup doktor olmak istiyor. Babasını çok özlediğini söyleyen Rua, “Allah babamın yardımcısı olsun, babam gelecek, bizi Suriye'ye götürecek. 4 yıldır babamı göremiyorum. Onu çok seviyorum” dedi.

Babaanne Hadice Musa ise 4 oğlunu ve 3 gelinini savaşta kaybettiğini ifade ederek, “Türk milletinden Allah razı olsun, görülmemiş bir ilgi görüyoruz. Ben 70 yaşındayım, bu kadar ilgi görmedim şimdiye kadar. İnşallah ülkemize geri döneriz, bu savaşlar biter” şeklinde konuştu.

4 yıldır babasını göremeyen ve annesini bombalı bir saldırıda kaybeden Rua ise etrafına gülücükler dağıtarak, babaannesine destek oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nu çok sevdiğin söyleyen Rua, tek isteğinin ülkesine dönmek olduğunu ifade etti.

(İHA)

 


Etiketler: Erdoğan  Ve  Davutoğlu  Nu  Alnından  Öpen  Çocuğun  Acı  Hikayesi  Malatya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER