ERDOĞAN'A EL HAREKETİNE HAPİS CEZASI


ERDOĞAN'A EL HAREKETİNE HAPİS CEZASI
Tarih : 22 Ocak 2015, 16:51
Puan Ver : Erdoğan'a El Hareketine Hapis Cezası(5/10)1


İzmir'de, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'el hareketiyle' hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Kamuran Bedir, 354 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Verilen ceza daha sonra 7 bin 80 lira paraya çevrilip, 5 yıl süreyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

İzmir Gündoğdu Meydanı'nda 16 Mart 2014 tarihinde mitinge katılan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a el hareketiyle hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Kamuran Bedir (42), tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Menemen'de öğretmenlik yapan Bedir, verdiği ifadede Başbakan'a değil arkadaşına işaret ettiğini iddia etmişti. Savcı, başbakana hakaret suçundan Kamuran Bedir'in 3 aydan 2 yıla kadar hapsini istemişti.CEZA ERTELENDİ

İzmir 28. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan son duruşmaya Kamuran Bedir katıldı. Hakim Sevgi Türer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sanık hakkında yürütülen disiplin soruşturması dosyasındaki fotoğrafların ve belgelerin birer örneğinin dosyaya geldiğini belirtti. Kamuran Bedir, 'Hakaret' suçunu işlediği sabit olduğundan 354 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hakim bu cezayı daha sonra günlüğü 20 liradan 7 bin 80 lira para cezasına çevirip, 20 eşit taksitle ödemesine ve 5 yıl süre ile hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Bedir, 5 yıl içerisinde bir suç işlemesi halinde, aldığı ceza devreye girecek. Öğretmen Bedir, 5 yıl içinde aynı suçu işlemezse 7 bin 80 lira para cezasını ödemeyecek.

(İHA)

 


Etiketler: Erdoğan  A  El  Hareketine  Hapis  Cezası  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER