erdoğan'dan şehit ailesine başsağlığı

ERDOĞAN'DAN ŞEHİT AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI

Tekirdağ’ın Kapaklı İlçesi Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Şanlıurfa Akçakale Hudut Karakakolu’nda şehit olan ve önceki Kapaklı ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi’nde toprağa verilen Şehit Emrah Çalkın’ın baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Tarih : 07 Ocak 2015, 14:24
Puan Ver : Erdoğan'dan Şehit Ailesine Başsağlığı(6/10)2


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Akçakale Hudut Karakakolu'nda şehit olan Emrah Çalkın'ın ailesine taziyelerini iletti.

Tekirdağ'ın Kapaklı İlçesi Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Şanlıurfa Akçakale Hudut Karakakolu'nda şehit olan ve önceki Kapaklı ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi'nde toprağa verilen Şehit Emrah Çalkın'ın baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında şehit babasının taziyeleri kabul ettiği kahvehaneye gelen postacı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen ‘Taziye' telgrafını şehit babasına teslim etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, telgrafında şu ifadelere yer verdi:

'Ülkemizin güvenliği, halkımızın huzuru için yüksek bir vazife şuuruyla görev yapmakta olduğu sırada şehit düşen kıymetli oğlunuz Emrah Çalkın için Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Bu elim haberin hepimizi derinden üzdüğünü belirtiyor, sizlerin şahsında merhumun kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve metanet diliyorum.'

Şehidin 75 yaşındaki dedesi Siya Ahmet Çalkın'a başsağlığı temennisinde bulunan Kaymakam Gürbüz ve beraberindekiler, şehit yakınlarına Allah'tan sabır diledi. Kemik erimesi rahatsızlığı bulunan Şehit dedesi Siya Ahmet Çalkın'a acil şifalar dileyen Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, 'Ölüm Allah'ın emri. Fakat ölümün kutsal bir vazifenin yerine getirilmesi sırasında gelmesi her kula nasip olmaz. Oğlunuz şehit oldu. Bu vesile ile sizlere sabır diliyorum' dedi.

Devletin şehitlerine çok büyük önem verdiğine dikkat çeken Kaymakam Gürbüz, 'İnşallah şehidimizin iki kardeşi en kısa zamanda devlet memuru olarak işe başlayacak' ifadelerini kullandı.'ACIMIZ ÇOK BÜYÜK'

İlçe Müftüsü İsa Aktaş'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarının ardından Kaymakam Gürbüz ve beraberindekiler, Şehit Babası İrfan Çalkın'ın taziyeleri kabul ettiği Karaağaç Kahvesi'ne geçti. Burada da kısa bir konuşma yapan Kaymakam Gürbüz, 'Acımız çok büyük. Biz de sizlerle aynı acıyı paylaşıyoruz. Genç bir insanın ölümüne sabretmek çok zor, fakat bir Mehmetçiğin şehit oluşuna sabretmek daha da zordur. Bugün buraya bütün daire amirlerimizle birlikte geldik. Bundan sonra Emrah yalnız sizin değil, bizlerin de bir evladıdır. Sizden isteğimiz O'nun yerine bizleri koymanızdır. Biz her zaman yanınızda olacağız' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Erdoğan  Dan  Şehit  Ailesine  Başsağlığı  Tekirdağ  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER