erdoğan'dan tarihi hamle

ERDOĞAN'DAN TARİHİ HAMLE

Ankara’ya resmi ziyaret düzenleyen Azeri mevkidaşı İlham Aliyev ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Savaşları’nın 100. yıl anma törenlerine tüm devlet başkanlarını çağırdıklarını ifade ederek, '24 Nisan’da da Aliyev kardeşimizle orada olacağız' dedi.

Tarih : 15 Ocak 2015, 14:21
Puan Ver : Erdoğan'dan Tarihi Hamle(9/10)5


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermeni diasporasının sözde soykırım günü olarak ilan ettiği tarih olan 24 Nisan'la ilgili çok stratejik bir adım attı.

Ankara'ya resmi ziyaret düzenleyen Azeri mevkidaşı İlham Aliyev ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl anma törenlerine tüm devlet başkanlarını çağırdıklarını ifade ederek, '24 Nisan'da da Aliyev kardeşimizle orada olacağız' dedi. Erdoğan'ın tüm dünya liderlerini Çanakkale'ye daveti, Ermenistan'a bir mesaj olarak yorumlandı.

Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacak G20 Zirvesine Azerbaycan'ın davet edildiğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Dağlık Karabağ sorununda Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğini de ekledi.KONUK CUMHURBAŞKANI

Türkiye'ye G-20 daveti için teşekkür eden İlham Aliyev ise, “Bu, Azerbaycan için büyük bir şereftir” dedi. Türkiye'nin dünyada önemli bir yeri olduğunu anlatan Aliyev, 24 Nisan daveti için de Erdoğan'a teşekkür ederek, 'Bu tarihin seçilmesi çok önemlidir' dedi. Ermenistan'ın barış istemediğini belirten Aliyev, Azerbaycan'ın haklı davasından asla geri dönmeyeceğini kaydetti.

(İHA)

 


Etiketler: Erdoğan  Dan  Tarihi  Hamle  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER