ERDOĞAN'IN ÇAĞRISINA UYDU AHŞAP OTOMOBİL YAPTI


ERDOĞAN'IN ÇAĞRISINA UYDU AHŞAP OTOMOBİL YAPTI
Tarih : 03 Ocak 2015, 09:54
Puan Ver : Erdoğan'ın Çağrısına Uydu Ahşap Otomobil Yaptı(6/10)2


İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil üretimiyle ilgili teşvik sözlerini dikkatte alan bir işadamı, 1 buçuk yıl uğraşarak ahşap bir otomobil yaptı. İşadamı Musa Gençtürk, yerli otomobil yapmaktan dolayı gururlu olduğunu belirterek, “Daha güzel modeller yaparak kendi otomobilimizi ve pazarımızı oluşturabiliriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yerli otomobil üretimiyle ilgili yaptığı teşvikleri dikkat alan bir işadamı, ilginç bir projeye imza attı. Yerli otomobil yapmaya karar veren iş adamı Musa Gençtürk, kullandığı otomobilini gece gündüz demeden yaklaşık 1 buçuk yıl boyunca, tümünü yerli malı kullanarak ahşap bir yerli otomobil haline getirdi. Otomobili vatandaşlara örnek olması, iş adamlarını da yerli otomobil üretimine teşvik etmek için yaptığı söyleyen iş adamı, bu sayede yerli pazarın oluşturulabileceğini söyledi.“İŞ ADAMLARI DAHA GÜZEL MODELLER YAPARAK KENDİ OTOMOBİLİMİZİ VE PAZARIMIZI OLUŞTURABİLİRİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haklı olarak yıllardan beri yerli otomobil diye bastırdığını ifade eden işadamı Musa Gençtürk, “Biz de sevgili iş adamlarımıza örnek olması amacıyla gece gündüz uğraşarak yerli otomobil olarak bir şeyler yaptım. Hemen hemen bunu 1 buçuk yılda bu hale getirdim. Güzel de oldu, insanların merakı uyanıyor. İnşallah yerli işadamlarımız daha güzel modeller yaparak kendi otomobilimizi ve pazarımızı oluştururuz. İnsanların dikkatini çekiyor. Sürekli ‘selfie' cektirmekten mağdur oldum, yüzümde kırışıklıklar falan oldu. Soruyorlar, bu tür uğraştan dolayı da memnun ve mutlu oluyorlar. Belki onlar da işin ucundan tutarak örnek olurlar” şeklinde konuştu.“MEMNUNUM VE GURURLUYUM, HERKESE TAVSİYE EDİYORUM”

Otomobilin tasarımını kendi düşündüğünü söyleyen Öztürk, 'Yani herkese tavsiye ediyorum, boş zamanlarınız da yapılmalı. Gidişi de gayet iyi, şu ana kadar bir sıkıntı görmedim. Polis arkadaşlarımız da yerli otomobil olarak işaretlerini de yapıyorlar, memnunum ve gururluyum. buradan özellikle işadamlarımıza ve herkese yerli otomobil olarak tavsiye ediyorum. Muhakkak yapsınlar” diye konuştu.

İşadamı Gençtürk, yaptığı yerli otomobiliyle trafikte gezmeyi de ihmal etmedi.

(İHA)

 


Etiketler: Erdoğan  In  Çağrısına  Uydu  Ahşap  Otomobil  Yaptı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER