Ermeni askerler Azeri askerlere ateş açtı

ERMENİ ASKERLER AZERİ ASKERLERE ATEŞ AÇTI

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde çok sayıda kayıplar veren Ermenistan askerleri sınırdaki ağır hataları dolayısıyla daha agresif ve çirkin provokasyona başvurdu.

Tarih : 26 Ocak 2015, 15:48
Puan Ver : Ermeni Askerler Azeri Askerlere Ateş Açtı(9/10)5


Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni askerlerin ateş açması sonucu 3 Azeri asker hayatını kaybetti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde çok sayıda kayıplar veren Ermenistan askerleri sınırdaki ağır hataları dolayısıyla daha agresif ve çirkin provokasyona başvurdu. Düşman keşif-sabotaj gruplarını cephe boyu ve Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırındaki birliklerin temas hattında mevzilerimize ani saldırı girişimlerinde bulundular. Çatışma sonrasında Ermeniler kayıp vererek geri çekildiler. Azerbaycan ordusundan üç asker hayatını kaybetti ve bazı askerler yaralandı” denildi.

Bakanlık yetkilileri, askerlerin aileleri ve yakınlarına taziye dileklerini iletirken, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov'un askerlere 3. dereceli 'Askeri Hizmet Madalyası' verilmesi yönünde karar aldığı belirtildi.

(İHA)

 


Etiketler: Ermeni  Askerler  Azeri  Askerlere  Ateş  Açtı  Bakü  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER