erzurum'da istişare toplantısına katıldı

ERZURUM'DA İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Palandöken Kayak Merkezi’ndeki Xanadu Oteli’nde düzenlenen toplantıya Bakan Ala, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte geldi.

Tarih : 07 Şubat 2015, 18:12
Puan Ver : Erzurum'da İstişare Toplantısına Katıldı(9/10)5


İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum'un ekonomisinin ve kalkınmasının önündeki engellerin masaya yatırıldığı, 'Değişen Dünya ve Erzurum'un Yeni Fırsatları Ekonomik İstişare Forumu' toplantısına katıldı.

Palandöken Kayak Merkezi'ndeki Xanadu Oteli'nde düzenlenen toplantıya Bakan Ala, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte geldi.

Toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, artık ülkelerin değil şehirlerin ekonomik gelişmeleriyle ön plana çıktığını ifade ederek, ortak akıl önerisinde bulundu.

Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Erzurum Ticaret Borsası (ETB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Ala ise Türkiye'nin istikrarlı bir şekilde dünyanın en iyi ekonomisine sahip ilk 20 ülke arasında olduğunu söyledi.

Petrol rezervi bakımından dünyanın 3'te 1'ine sahip ülkeler İran ve Irak'ta ekonomik istikrarsızlık yaşandığını belirten Bakan Ala, Türkiye'nin hükümet politikalarıyla istikrarı kaybetmediğini ve 2023 hedefleri doğrultusunda ilerlediklerini kaydetti.

Bakan Ala daha sonra TOBB ve ETSO Ortak Meclis toplantısı ile Ekonomik Form Değerlendirme toplantısına katılarak sivil toplum kuruluş temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Ala'nın Erzurum temasları sürüyor.

(İHA)

 


Etiketler: Erzurum  Da  İstişare  Toplantısına  Katıldı  Erzurum  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER