eski chp myk üyesi sayan: 'tek yol islamiyet'

ESKİ CHP MYK ÜYESİ SAYAN: 'TEK YOL İSLAMİYET'

CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan, Kayseri Küçük Millet Meclisi’ne katıldı. Burada konuşan Sayan, 'Ben her zaman söylüyorum. Bunu söylediğim zaman partimden de eleştiri alıyorum. Türkiye’de yaşayan insanları buluşturmanın ve birleştirmenin tek paydası İslamiyet’tir...

Tarih : 31 Ocak 2015, 16:27
Puan Ver : Eski Chp Myk Üyesi Sayan: 'tek Yol İslamiyet'(6/10)2


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski MYK Üyesi Savcı Sayan, Türkiye'de yaşayan insanları birleştirmenin yolunun İslamiyet olduğunu söyleyerek, 'Ağrılı bir Kürt ile Edirneli bir Türk'ü Atatürkçülük paydasında buluşturamazsınız' dedi.

CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan, Kayseri Küçük Millet Meclisi'ne katıldı. Burada konuşan Sayan, 'Ben her zaman söylüyorum. Bunu söylediğim zaman partimden de eleştiri alıyorum. Türkiye'de yaşayan insanları buluşturmanın ve birleştirmenin tek paydası İslamiyet'tir. Çünkü Ağrılı bir Kürt ile Edirneli bir Türk'ü Atatürkçülük paydasında buluşturamazsınız. Siz Tunceli'deki bir alevi kardeşim ile Ağrı'daki bir Türk kardeşimi Alevilik paydası altında birleştiremezsiniz ama siz Edirne ile Kars'ı ve memleketin 780 bin karesini payda olarak İslamiyet'e alırsanız burada birleştirebilirsiniz. Bu bizim hepimizin geleceği için çok daha önemlidir' dedi.

Sayan ayrıca, 'Samimiyete inanmayanların da güvencesi olur çünkü huzurlu bir memlekette yaşayan insanlar gayrimüslim olsa bile huzur içerisinde onlar da huzurlu bir şekilde yaşarlar ve yaşamlarını sürdürürler. Huzursuz ve birbirine düşmüş bir memlekette ne Müslümanı ne de gayrimüslimi rahat edemez. Dolayısıyla bu ortak payda olan İslamiyet'in ülkemize yaradığını gören batılı güçler, sürekli bu paydayı yok etmek için mücadele etmişlerdir' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Eski  Chp  Myk  Üyesi  Sayan    Tek  Yol  İslamiyet    Kayseri  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER