eski gazete ve dergiler son moda çantalara dönüşüyor

ESKİ GAZETE VE DERGİLER SON MODA ÇANTALARA DÖNÜŞÜYOR

Ev ekonomisine katkıda bulunan kadınlar, kağıt atıkların geri kazanımını da sağlıyor.

Tarih : 08 Şubat 2015, 14:36
Puan Ver : Eski Gazete Ve Dergiler Son Moda Çantalara Dönüşüyor(5/10)1


Bağcılar'da yaşayan kadınlar atık gazete ve dergileri değerlendirerek rengarenk çanta, cüzdan, kalemlik, gözlük kabı ve tablet kılıfı üretiyor. Ev ekonomisine katkıda bulunan kadınlar, kağıt atıkların geri kazanımını da sağlıyor.

Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi kursiyerleri farklı bir çalışmaya daha imza attı. Kullanılmış atık gazete ve dergileri değerlendiren kursiyerler, çanta, cüzdan, kalemlik, gözlük kabı ve tablet kılıfı yapıyorlar. Göz kamaştıran ürünler ortaya çıkaran kadınlar, yaptıkları ürünlerin satışını yaparak ev ekonomisine de katkıda bulunuyor. Değişik branşlarda kurs gören Bağcılarlı kadınlar, birbirinden farklı ürünler yaparak el becerilerini ortaya koyuyor. Öğretmen Fatma Erdoğan'ın öğrettiklerini uygulayan kursiyerler, toplanan atık ve ambalajları değerlendirerek ekonomiye kazandırıyorlar. Kağıtları belirli ölçülerde kesen kursiyerler, hepsini düzenli şekilde katlıyor. Ardından sıra halinde bantlanan, örülen veya dikilen ürünler değişik renklere boyanıyor. Kurslara katılan 18 ile 60 yaşları arasındaki kursiyerler, arkadaşlık ortamında birbirinden güzel çanta, cüzdan, kalemlik, gözlük kabı ve tablet kılıfı yapıyor.“ANNELERİN MUTLULUĞU BİZİM DE MUTLULUĞUMUZ”

Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi'ni hizmete sundukları günden bu yana yoğun ilgi gördüğünü belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, örnek bir çalışmaya daha ev sahipliği yaptıklarını ifade etti. Kullanılmış atık gazete ve dergileri değerlendirdiklerini belirten Çağırıcı, “Kursiyerlerimiz hem katı atık olan kağıtları değerlendiriyorlar hem de çok güzel ve faydalı işler ortaya koyuyorlar. Onlar, el emeği ürettikleri ürünlere imza atarak ailelerine de katkıda bulunuyorlar. Annelerimizin mutluluğu bizim de mutluluğumuz anlamına geliyor” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Eski  Gazete  Ve  Dergiler  Son  Moda  Çantalara  Dönüşüyor  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER