evlenme vaadiyle dolandırıldı

EVLENME VAADİYLE DOLANDIRILDI

Niğde’nin Bor ilçesinde yalnız yaşayan 49 yaşındaki Mariyete Koç, 10 gün önce hayatına giren S.A. (58) isimli şahsın nikah günü 15 bin TL’sini alarak dolandırıldığını iddia etti.

Tarih : 04 Şubat 2015, 17:27
Puan Ver : Evlenme Vaadiyle Dolandırıldı(7/10)3


Niğde'de bir kişi, yalnız yaşayan kadını evlenme vaadiyle kandırarak 15 bin lira dolandırdı.

Niğde'nin Bor ilçesinde yalnız yaşayan 49 yaşındaki Mariyete Koç, 10 gün önce hayatına giren S.A. (58) isimli şahsın nikah günü 15 bin TL'sini alarak dolandırıldığını iddia etti. Mariyete Koç, S.A.'nın 10 gün önce hayatına girdiğini konuşup anlaştıktan sonra nikah işlemlerine başladıklarını söyledi. S.A.'nın borçlar ve düğün masraflarını ödemek için para istediğini, komşularından ve tanıdıklarından toplayarak adama verdikten sonra ortadan kaybolduğunu söyleyen Mağdur kadın Koç, olayı şöyle anlattı:

“Evlilik aklımın ucunda bile yoktu. Birden bu adam çıktı karısının öldüğünü söyledi ve benimle evlenmek istediğini söyledi. Biz hemen nikah işlemlerine başladık. Benden kredi çekebilmesi için kefil bulmamı söyledi ama ben durumu anlayamadım. Kredi çekemeyince bende komşulardan, tanıdıklardan toplayarak 15 bin TL'yi verdim. 15 Bin TL ile kendi üzerinde bulunan borçlarını ve haczi kaldırdıktan sonra kredi çekip yeni ev ve eşyalar alıp beraber yaşayacağız dedi. Diğer yandan ben şu kişiyle evleneceğim deyip kömürcüyü, mobilyacıyı ve tekel bayici tanıdıklarımı dolandırmış. Parayı aldıktan sonra Ordu'ya gideceğini söyleyerek otobüse bindi gitti. Ben bir süre sonra aradım telefonu kapalıydı ondan sonra sesini hiç duymadım.'

Koç, “Gururumla oynadı, namusumla oynadı, dışarı çıkamıyorum, komşularımın yüzüne bakamıyorum. Erkek gibi kadındım ama şimdi benim başımı önüme eğdirdi. Herkes kocam zannetti çünkü 10 gündür aynı evde kalıyoruz. Bunlar çete, benim gibi Ordu'da ve Düzce'de kadınları kandırdığını öğrendim. Bununla ilgili Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bir an önce bu adamın bulunmasını cezasının verilmesini istiyorum” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Evlenme  Vaadiyle  Dolandırıldı  Niğde  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER