Eyfel Kulesi'ne rekor ziyaretçi

EYFEL KULESİ'NE REKOR ZİYARETÇİ

Fransız devrimimin sembolü olarak 1889 senesinde inşaatı tamamlanan ve ülkeni sembolü haline gelen Eyfel Kulesi ziyaretçe rekoru kırdı.

Tarih : 27 Ocak 2015, 16:06
Puan Ver : Eyfel Kulesi'ne Rekor Ziyaretçi(8/10)4


Fransa'nın sembolü haline gelen Eyfel kulesi tüm zamanların en çok ziyaretçisini ağırladı. Geçtiğimiz yıl 7 milyon kişinin ziyaret ettiği Eyfel kulesini ziyaret edenlerin yüzde 84'ini yabancı turistlerin oluşturduğu açıklandı.

Fransız devrimimin sembolü olarak 1889 senesinde inşaatı tamamlanan ve ülkeni sembolü haline gelen Eyfel Kulesi ziyaretçe rekoru kırdı. Restorasyonu tamamlanan ve ziyarete açılan Eyfel Kulesi'ni 2014 yılında 7 milyon kişi ziyaret etti. İnşa edildiği 1889 yılından buyana 300 milyona yakın ziyaretçiyi ağırlayan Eyfel Kulesi, 2014 yılında ağırladığı 7 milyon ziyaretçi ile de rekor kırdı. Ziyaretçilerin yüzde 84'ünün yabancı turistlerden olduğu açıklandı. Kuleye en çok ziyaret edenlerin yüzde 11,9 ile ABD, yüzde 4,9 ile Almanya oluşturuyor. Ziyaretçi sayısında yaşanılan belirgin artışın 57 metre yükseklikte yeni yapılan cam platformun oluşturduğu belirtildi.

(İHA)

 


Etiketler: Eyfel  Kulesi  Ne  Rekor  Ziyaretçi  Paris  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER