FESPO'da Türk standlarına yoğun ilgi

FESPO'DA TÜRK STANDLARINA YOĞUN İLGİ

İsviçre’nin başkenti Zürih’te düzenlenen turizm fuarı FESPO’ya çok sayıda Türk turizm fuarı katıldı.

Tarih : 03 Şubat 2015, 12:36
Puan Ver : Fespo'da Türk Standlarına Yoğun İlgi(5/10)1


İsviçre'nin başkenti Zürih'te düzenlenen ülkenin en büyük turizm fuarı FESPO'ya katılan Türk firmaları, fuar süresince İsviçreli ziyaretçilerin akınına uğradı.

İsviçre'nin başkenti Zürih'te düzenlenen turizm fuarı FESPO'ya çok sayıda Türk turizm fuarı katıldı. Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 650 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen ve turizmde yeni trendler, dalma, kamp ve karavan turizmi, kür ve sağlık turizmi gibi birçok turizm temasının yer aldığı fuarı yaklaşık 70 bin kişi gezdi. Türkiye 25 stantla 400 metrekarelik alanda yer alırken Türk stantlarında ziyaretçilere özel Türk kahvesi, gözleme, mantı ve pilav ikram edildi. Fuara katılan ülkeler yıllık 15 milyon turizm hareketliliği olan İsviçre pazarından daha fazla pay alabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Türk halkoyunlarının da yer aldığı fuarda ebru sanatının en güzel örnekleri de ziyaretçilere sunuldu.

Fuara katılan Türk firmalarının temsilcileri, İsveçlilere eşsiz güzellikteki bölgelerin tanıtımını yapmaya geldiklerini kaydederek, bu tür soğuk ülkelerde termal turizmine daha fazla önem verildiğini belirtti. Temsilciler, firmaların yaptıkları tanıtımların Türkiye tanıtımı anlamına geldiğini vurguladı.

(İHA)

 


Etiketler: Fespo  Da  Türk  Standlarına  Yoğun  İlgi  Zürih  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER