feyzi işbaşaran'dan ilginç savunma

FEYZİ İŞBAŞARAN'DAN İLGİNÇ SAVUNMA

Gözaltına alındığında polislerin telefonunu kullandığını iddia eden İşbaşaran, “Twittler ya o şekilde, ya da davalık olduğum Adnan Oktar ve müritleri tarafından, benim adıma atılmış olabilir” dedi.

Tarih : 03 Şubat 2015, 16:36
Puan Ver : Feyzi İşbaşaran'dan İlginç Savunma(8/10)4


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a twitter üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla 6,5 yıla kadar hapsi istenen eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın, yargılanmasına başlandı.

Gözaltına alındığında polislerin telefonunu kullandığını iddia eden İşbaşaran, “Twittler ya o şekilde, ya da davalık olduğum Adnan Oktar ve müritleri tarafından, benim adıma atılmış olabilir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten hakkında dava açılan eski milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın yargılanmasına başlandı. İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanık Feyzi İşbaşaran hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ise avukatı temsil etti.

Duruşmada kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan İşbaşaran suçlamaları reddetti.

Twitter hesabından yapılan paylaşımları kabul etmediğini ifade eden Feyzi İşbaşaran, “Olay günü otelde yatarken polis sabah 05.30 sıralarında gelerek ‘hakkımda arama kararı' olduğunu söyledi. Karakola gittikten sonra telefonuma el koydular. Karakolda telefonumun şarja koyulduğunu ve polisler tarafından kullanıldığını gördüm. Oradaki polisler telefonumu kullandılar. Daha sonra mahkeme kararı ile telefonuma el konulduğunu öğrendim” dedi.'ADNAN OKTAR'IN MÜRİTLERİ TWİTLERİ ATMIŞ OLABİLİR'

Gözaltındayken telefonu ve Ipad'inin kullanılarak dava konusu twitlerin atıldığını öne süren İşbaşaran savunmasını şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanı makamının ne olduğunu bilen biriyim. Adnan Oktar aleyhime program yapmıştı. Onunla davalık olmuştum ve hakkımda onla ilgili davada arama kararı çıkmıştı. Gözaltına alındığımda Adnan Oktar'ın müritleri tarafından mutlaka takip edildim. Gözaltında alındığımda telefonum şarja takıldı. Orada bulunan görevli polisler tarafından kullanıldı. Muhtemelen o şekilde twittler atıldı ya da Adnan Oktar ve müritleri tarafından benim adıma twitler atmış olabilir. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum.”

Duruşmada söz alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ferah Yıldız ise, “Yapılan bilirkişi incelemesinde İşbaşaran'ın beyanının asılsız olduğu ortadadır. Sanık İşbaşaran'ın cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Bu sırada yeniden söz alan İşbaşaran, “Az önceki sözlerime ekleme yapmak istiyortum. Ben ‘twitleri Adnan Oktar ve müritleri atmıştır' demiyorum, polislerden şüpheleniyorum” dedi.

Mahkeme, dosyanın twittlerden anlayan 3'lü bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Gözaltına alındığı sırada adliyede yumruklu saldırıya uğrayan İşbaşaran'ın yanında bulunan kalabalık bir grupla otoparktan ayrıldı.OY ÇOKLUĞU İLE TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden ağır hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle 8 Aralık 2014'te tutuklanmıştı.

Hakkında 6,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanan İşbaşaran, 20 Ocak 2015 tarihinde avukatının itirazı üzerine İstanbul 18'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından oy çokluğu ile tahliye edilmişti.

(İHA)

 


Etiketler: Feyzi  İşbaşaran  Dan  İlginç  Savunma  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER