Gazilerden o milletvekiline tepki

GAZİLERDEN O MİLLETVEKİLİNE TEPKİ

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Milletvekili Doğuş Derya’nın “Türk askerini hedef gösteren açıklamalar yaptığı ve manevi değerlere hakaret ettiği” iddiasıyla Meclis önünde pankartlı eylem yaptı.

Tarih : 08 Ocak 2015, 17:42
Puan Ver : Gazilerden O Milletvekiline Tepki(6/10)2


KKTC'deki gaziler, milletvekili Doğuş Derya ve Afrika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent'in Türk Ordusuna yönelik hakarette bulundukları iddiasıyla meclis önünde protesto etti.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Milletvekili Doğuş Derya'nın “Türk askerini hedef gösteren açıklamalar yaptığı ve manevi değerlere hakaret ettiği” iddiasıyla Meclis önünde pankartlı eylem yaptı. Gaziler, Doğuş Derya'nın ve Derya gibi düşünen bazı köşe yazarlarının da hem kendilerinden hem de Türk Silahlı Kuvvetleri'nden özür dilemesini istedi.

TBK Gaziler Derneği Genel Başkanı Hacı Işık ve merkez yönetim kurulu üyelerinin bu sabah Meclis önünde yaptığı pankartlı eylemde Meclis'in ana giriş kapısına KKTC ve TC bayrakları asıldı. Gaziler ellerinde de bayrak tuttu. Eylemlerini hayvan üreticilerinin eylemlerinde kullandıkları traktörlerin arasında yapan gaziler “Özür Dile”, “Barış Harekatı, TSK Mücahitlerinin ve Kahraman Halkımızın Eseridir”, “Ordu, Milletin Bağımsızlığını, Onurunu ve Namusunu Korur” yazılı pankartlar açtı. Bu pankartların bazıları Meclis'in ana giriş kapısına asıldı.IŞIK: “AMACIMIZ ÜLKEDE KAOS YARATMAK DEĞİL”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan TBK Gaziler Derneği Genel Başkanı Hacı Işık, “Amacımız ülkede kaos yaratmak değil, bu tür davranışlar gazilere yakışmaz” dedi. Konuşmasında 1974 Barış Harekatı'nın nasıl gerçekleştiği, adaya nasıl geldikleri konusunda tarihi bilgi de veren Dernek Başkanı Işık, “Biz buraya gelerek sadece Türkleri değil, Rumları da kurtardık. Kıbrıs adasını da kurtardık. Biz buraya gelmesek ne Rum yönetimi ne de KKTC olacaktı” ifadesine yer verdi. Hacı Işık, açıklamasının ardından gaziler adına hazırlanan basın açıklamasını da okudu. Açıklamada, Barış Harekâtı'nı “tarihte benzeri olmayan bir zafer” olarak niteleyen Işık, Harekât sırasında silah arkadaşlarının şehit düştüğünü, yüzlercesinin de yaralandığını açıkladı. Işık, “Kimi yetkililerin ve basında nereden desteklendiği meçhul kimi mihrakların Mutlu Barış Harekâtı'nı icra eden bizleri, Türkiye'deki silah arkadaşlarımızı, şehit ve gazilerimizi ve şanlı Türk ordusunu isnatsız iddialarla tecavüzcü ve işgalci olarak gösterme gayreti içinde olmalarını esefle karşılıyor, şiddetle kınıyoruz” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Gazilerden  O  Milletvekiline  Tepki  Lefkoşa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER