'geçmişine sahip çıkamayan geleceğini inşa edemez'

'GEÇMİŞİNE SAHİP ÇIKAMAYAN GELECEĞİNİ İNŞA EDEMEZ'

Müzenin şimdiye kadar kapalı kapılar arkasında kalan bölümleri bugünümüze kazandırıldı. Burada kürsüye çıkan Erdoğan’ın gelecek kuşaklara bir çağrısı vardı.

Tarih : 12 Ocak 2015, 11:15
Puan Ver : 'geçmişine Sahip Çıkamayan Geleceğini İnşa Edemez'(5/10)1


Topkapı Müzesi'nin restorasyonu tamamlandı. Müzenin şimdiye kadar kapalı kapılar arkasında kalan bölümleri bugünümüze kazandırıldı. Burada kürsüye çıkan Erdoğan'ın gelecek kuşaklara bir çağrısı vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Topkapı Müzesi'nin restorasyonu tamamlanan bölümlerinin açılış töreninde konuştu. Gelecek kuşaklara çağrıda bulunan Erdoğan , 'Geçmişine sahip çıkamayan geleceğini inşa edemez. 5 bine yakın eser bugünümüze kazandırıldı. Nerede hangi tarihi eser varsa bunları bugüne, yarınlara kazandıracağız' dedi.

Vahdettin Köşkü eleştirilerine de yanıt veren Erdoğan, 'Birileri yazıyor çiziyor. İşte Vahdettin Köşkü'nü niçin yaptınız, ne yapacaksınız? Bunu ne yapacaksın? Yani bu tür şeyleri bu eserleri ayağa kaldırmaktan bunları yeniden kazandırmaktan rahatsız olan güya düşünce adamı yazıyor, çiziyor ve bunları eleştirmeye, bunun arasına da her türlü hakareti sıkıştırmaya çalışıyor'' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler:   Geçmişine  Sahip  Çıkamayan  Geleceğini  İnşa  Edemez    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER