gelinlikçiye kaçak cep telefonu operasyonu

GELİNLİKÇİYE KAÇAK CEP TELEFONU OPERASYONU

Edinilen bilgilere göre, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri alınan ihbarlar doğrultusuna cep telefonu kaçakçılarına yönelik operasyon düzenledi.

Tarih : 05 Şubat 2015, 11:33
Puan Ver : Gelinlikçiye Kaçak Cep Telefonu Operasyonu(10/10)6


İstanbul'da telefon kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 48 bin 432 adet taklit cep telefonu ele geçirildi. Operasyonlar kapsamında Fatih'te depo olarak kullanılan bir gelinlikçiye de baskın düzenlendi.

Edinilen bilgilere göre, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri alınan ihbarlar doğrultusuna cep telefonu kaçakçılarına yönelik operasyon düzenledi. Fatih'te depo olarak kullanılan bir gelinlikçiye ve cep telefonu tamiri yapan bir işyerine yapılan baskında 11 bin 532 adet kaçak cep telefonu, 6 bin adet cep telefonu bataryası, 3 adet IMEI klonlamada kullanılan bilgisayar, 4 adet IMEI klonlamada kullanılan box cihazı ele geçirildi. Operasyonda H.İ.E. (28), M.E. (26), V.N.Y. (32) ve A.K.K. (40) isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan Çin'den İstanbul Haydarpaşa Gümrük Müdürlüğü'ne kaçak cep telefonu getirileceği bilgisine ulaşan polis, bir konteynırda arama yaptı. İstanbul Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı aramada 36 bin 900 adet cep telefonu, 35 bin adet cep telefonu bataryası, 30 bin adet cep telefonu şarj aleti, 12 bin adet cep telefonu kulaklığı ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan K.İ. (38) isimli şüpheli adliyeye sevk edildi.

(İHA)

 


Etiketler: Gelinlikçiye  Kaçak  Cep  Telefonu  Operasyonu  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER