GEZİ PARKI KARIŞTI !


GEZİ PARKI KARIŞTI !
Tarih : 02 Ocak 2015, 13:12
Puan Ver : Gezi Parkı Karıştı !(6/10)2


Taksim Gezi Parkı'nda seyyar satıcılar ile zabıta memurları arasında çıkan kavgada 1 kişi yaralandı. Polisin, kavga sırasında yere düşen seyyar satıcıya tokat attığı görüldü.

Olay, saat 10.30 sıralarında Gezi Parkı'nda meydana geldi. Açıkta çaycılık yapan ve vergi levhası bulunmayan seyyar satıcılarla, onları uyaran zabıtalar arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine zabıta memurlarının, seyyar satıcıların araçlarını devirerek satıcıları darp ettikleri iddia edildi. Çıkan kavgada Fesih D. (51) başından yaralanırken, çaycı Orhan Tandır ise darp edildi. Kavga üzerine çevredekilerin ihbarı ile bölgeye polis sevk edildi. Olayın ardından Gezi Parkı'na gelen polis ekipleri kavgayı ayırdı. Bu sırada bir polis memurunun, yere düşen ve kısa süreli fenalık geçiren Orhan Tandır'a tokat attığı görüldü.

Başından yaralanan Fesih D., polisin ambulans talebini reddetti. Üzerinden kesici alet çıkan yaralı Fesih D., olayın ardından ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü.

Olaydan sonra gazetecilere açıklama yapan Orhan Tandır, yıllardır Gezi Parkı'nda seyyar çaycılık yaptığını belirterek, “Çay arabam var benim. Eli sopalı zabıta ekipleri geldi. Kaldır diyerek küfür etti. Küfür ile birlikte saldırdı. İşimiz olsa bu işi yapmayız” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Gezi  Parkı  Karıştı    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER