google'ın gizli şifreleri

GOOGLE'IN GİZLİ ŞİFRELERİ

Peki Google’ın enteresan şifreleri olduğunu biliyor muydunuz? İşte Google’ın gizli şifreleri ve sürprizleri.

Tarih : 17 Ocak 2015, 15:48
Puan Ver : Google'ın Gizli Şifreleri(10/10)6


İnternet kullanan herkes, Goggle'ı hemen hemen her gün ziyaret ediyor. Peki Google'ın enteresan şifreleri olduğunu biliyor muydunuz? İşte Google'ın gizli şifreleri ve sürprizleri.

- Google görsellerine '241543903' sayılarını yazdığınız taktirde kafasını buzdolabına sokmuş insanlar çıkmakta.

...

- Google`a `mentalplex` yazdığınızda ise Google'ın eski zamandaki yani 2000 yılında ki hali çıkıyor.

...

- Google'a `zerg rush` yazarsanız bir anda ekranınızda `0`lar çıkacak ve Googleekranındaki her şeyi yemeye başlayacaklar. Sizde mouse ile onlara tıklayarak yok edebileceksiniz.

...

- Google`a `do a barrel roll` yazdığımızda ne olduğunu merak ediyor musunuz? Öyleyse deneyelim. Do A Barrel Roll: İnternette arama yaparken sanki bir savaş uçağındaymışçasına bir his veriyor. 'do a barrel roll' yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.

...

- Google`a her gün birçok garip ve gülünç sorular sorulmakta.`What is the loneliest number` (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google`ın hesap makinesi, size '1' cevabını verecektir.

...

- Google`da `Askew` veya `tilt` aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana eğilimli olduğunu göreceksiniz.

...

- `Google gravity` yazın ve 'Kendimi şanslı hissediyorum' düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapıldığını göreceksiniz. Dilerseniz mouse ile bu öğe yığınlarıyla oynayabilirsiniz.

...

- Recursion: `Kendini sonsuz olarak tekrar etme` anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

...

- Pig Latin Google cümlesini arattığımızda bozuk latince kullanan Google`a erişmek mümkün. Bu adresten ise Google`ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da söz konusu.

(İHA)

 


Etiketler: Google  In  Gizli  Şifreleri  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER