gül paris'teki saldırıyı kınadı

GÜL PARİS'TEKİ SALDIRIYI KINADI

Abdullah Gül Fransa’nın Başkenti Paris’te bulunan mizah dergisi Charlie Hebdo’ya düzenlenen ve 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı mesaj ile kınadı.

Tarih : 08 Ocak 2015, 19:15
Puan Ver : Gül Paris'teki Saldırıyı Kınadı(7/10)3


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Paris'te gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak, ''Bu gibi şiddet olaylarının tamamen ahlak dışı olduğu ve İslam dahil hiç bir dinin ilkeleriyle bağdaşmadığı açıktır'' dedi.

Abdullah Gül Fransa'nın Başkenti Paris'te bulunan mizah dergisi Charlie Hebdo'ya düzenlenen ve 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı mesaj ile kınadı.

Gül yayınladığı mesajda, ‘'Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerinin ve Fransa halkının acısını yürekten paylaşıyor ve başsağlığı diliyorum. Bu gibi şiddet olaylarının tamamen ahlak dışı olduğu ve İslam dahil hiç bir dinin ilkeleriyle bağdaşmadığı açıktır. Bu barbarca eylemi gerçekleştirenler, sadece İslami değerlere ve prensiplere ihanet edip, Müslümanlığı lekelemekle kalmamış aynı zamanda Avrupa'dan başka yaşayacak yeri olmayan milyonlarca Avrupalı Müslümanı da hedef almıştır. Bu sebeple, İslam dünyası ve tüm Müslümanlar bu insanlık dışı saldırıyı açıkça kınamalı ve dini aşırıcılığa karşı Fransa halkı ile dayanışma içerisinde olmalıdır'' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Gül  Paris  Teki  Saldırıyı  Kınadı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER