HAMİLE KADININ İMDADINA MEHMETÇİK YETİŞTİ


HAMİLE KADININ İMDADINA MEHMETÇİK YETİŞTİ
Tarih : 18 Şubat 2015, 17:45
Puan Ver : Hamile Kadının İmdadına Mehmetçik Yetişti(7/10)3


Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Düğüncüler köyünde aşırı kanaması bulunan hamile bir kadın, askeri helikopterle Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kardan dolayı yolu kapalı olan Düğüncüler köyünde hamile olan 32 yaşındaki Vecide Sartak adlı kadının aşırı kanaması olduğu haberi üzerine Vali Mustafa Tutulmaz devreye girdi. Vali Tutulmaz, 3'ncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan sıhhi tahliye talebinde bulundu. Söz konusu talep üzerine 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'na ait bir askeri helikopter ve 112 acil sağlık ekibi görevlendirilerek, Vecide Sartak'a köyde ilk sağlık müdahalesi yapıldı. İlk müdahalenin ardından Vecide askeri helikopterle, Düğüncüler köyünden alınarak Siirt il merkezine getirildi. Daha sonra Tugay Komutanlığı hava pistinde hazır bulundurulan, İl Sağlık Müdürlüğü 112 ambulansına nakil edilen hasta, sorunsuz bir şekilde Siirt Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı.

Siirt Devlet Hastanesi acil servisinde müşahede altına alınan Vecide Sartak'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Mehmetçiğin Siirt'e hasta kurtarmaya devam ettiğini belirten Vali Tutulmaz, “Gece gündüz demeden zor şartlar altında halkımıza hizmet veren başta Tugay Komutanı Halil Soysal'ın şahsında tüm güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ederim” dedi.

Geçen hafta da Siirt'in Eruh ilçesine bağlı Okçular köyünde evinin ikinci katından balkondan düşme sonucu ağır yaralanan 2,5 yaşındaki Suna Elbir adlı bebek de Mehmetçik tarafından kurtarılmıştı.

(İHA)

 


Etiketler: Hamile  Kadının  İmdadına  Mehmetçik  Yetişti  Siirt  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER