hamile kadının ölümü yargıya taşındı

HAMİLE KADININ ÖLÜMÜ YARGIYA TAŞINDI

Ali İhsan Kara ile 2 yıl önce evlendikten sonra 2 kez düşük yapan Zeliha Kara (40) 3. kez normal yollardan hamile kalarak çocuk sahibi olmak istedi.

Tarih : 20 Ocak 2015, 09:57
Puan Ver : Hamile Kadının Ölümü Yargıya Taşındı(9/10)5


Adana'da 8 aylık hamile kadının doktor muayenehanesi önünde hayatını kaybetmesinin ardından aile, doktorun ihmali olduğunu ileri sürerek suç duyurusunda bulundu.

Ali İhsan Kara ile 2 yıl önce evlendikten sonra 2 kez düşük yapan Zeliha Kara (40) 3. kez normal yollardan hamile kalarak çocuk sahibi olmak istedi. Kara'nın bu hamileliği sorunsuz geçerek 8. aya kadar geldi. Kara daha önce iki bebeğini düşürdüğü için bu bebeğini dünyaya getirmek için özel muayanehanesi olan kadın doğum uzmanına düzenli olarak gitmeye başladı. 8. aya kadar hamileliğinde hiçbir sorun yaşamayan Kara bundan 1 ay önce yakalandığı grip nedeniyle nefes darlığı çekmeye başladı. Bu nedenle koca Ali İhsan Kara, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanını arayarak, eşinin grip olduğunu ne yapmaları gerektiğini sordu. Kara, 'Doktor bana telefonda 'hamilelikte grip olunursa bebeğe zarar vereceği için ilaç kullanılmaz doğal yollardan gribi atlatsın' dedi. Bizde öyle yaptık ancak eşim sürekli nefes darlığı çekmeye başladı. Doktor bu öneriyi yaptığı için bizde başka bir doktora gitmedik' diye konuştu.

Kara, eşinin o günden sonra zaman zaman nefes darlığı çektiğine dikkat çekerek şunları kaydetti:

'O gün fazla bir şeyi yoktu. Doktora normal muayene olmaya gittik. Orada birden fenalaştı ve hayatını kaybetti. Ne olduğunu anlayamadık. Ama bu durumda doktorun ihmali olduğunu düşünüyoruz. Benim bebeğim 8 aylıktı onun da hayatı kurtarılabilirdi. Ben hem eşimi hem bebeğimi kaybettim. Doktordan şikayetçiyim bu işin peşini bırakmayacağım sonuna kadar takipçisi olacağım.'

Doktor ise basın mensuplarının görüşme talebini kabul etmeyerek, konuyla ilgili gerekli bütün bilgi ve belgeleri il sağlık müdürlüğüne verdiğini söyledi.

(İHA)

 


Etiketler: Hamile  Kadının  Ölümü  Yargıya  Taşındı  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER